آصفی: دولت باید از این پس اقتدار و صلابت بیشتری به سعودی‌ها نشان دهد

 آصفی: دولت باید از این پس اقتدار و صلابت بیشتری به سعودی‌ها نشان دهد

به گزارش سراج24، حمیدرضا آصفی کارشناس مسائل سیاست‌خارجی ،  با اشاره به ادامه رفتارهای خصمانه عربستان سعودی در برابر ایران، گفت: ما باید با موضع صلابت و بی‌نیازی در برابر عربستان حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه آل‌سعود در سوریه، یمن و عراق در مسئله حقوق بشر کاملا بازنده شده، خاطرنشان کرد: سعودی‌ها چهره عصر حجری را از خود به نمایش گذاشته‌اند و این کشور به شدت زیر فشار افکارعمومی از جمله کشورهای عربی است که البته با پول این کشورها را ساکت می‌کند.

آصفی تاکید کرد: سعودی‌ها در همه زمینه‌ها بازنده هستند و بر همین اساس فشار را بر جمهوری اسلامی ایران افزایش داده‌اند. هر چقدر زمان جلوتر برود و  شکست‌های سعودی در منطقه بیشتر شود، خودشان به صورت آبرومندانه به طرف ایران خواهند آمد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه افزود: با توجه به اینکه عربستانی‌ها محبت را سوء تعبیر می‌کنند، باید موضع ما صبوری، حکمت و عزت باشد.

آصفی درباره موضع‌گیری یک سال اخیر دولت در برابر اقدامات خصمانه سعودی‌ها، خاطرنشان کرد : تلاش دولت نشان دادن راه درست به عربستان و باز نگه داشتن درهای دوستی بود و تا به اینجای کار قابل فهم بود، اما از امروز به بعد باید اقتدار و صلابت بیشتری را به آنها نشان بدهیم.

اخبار مرتبط

دولت عزمی برای حل مشکلات ندارد

دولت هم‌تراز انقلاب باید روی کار بیاید

محکومیت اهانت به پیامبر اکرم توسط ائمه جمعه

0 نظر

ارسال نظر

capcha