ادامه اعتراضات مردم پاریس به اصلاحات قانون کار/ ۲ پلیس زخمی شدند

ادامه اعتراضات مردم پاریس به اصلاحات قانون کار/ ۲ پلیس زخمی شدند

به گزارش سراج24،پلیس پاریس اعلام کرد که معترضان خشمگین که مخالف اجرای اصلاحات قانون کار بودند، شب گذشته به رستوران ها و فروشگاه ها خساراتی وارد کردند و 2 مامور پلیس نیز در درگیری با تظاهرات کنندگان، زخمی شدند.

هزاران معترض در 11 شب گذشته با تجمع در پاریس نارضایتی خود را از اصلاحات پیشنهادی دولت فرانسه برای تغییر قانون کار اعلام کرده اند.

پلیس پاریس امروز سه شنبه اعلام کرد که چند صد نفر از معترضان با آتش زدن سطل های زباله، اقدام به شکستن شیشه های چند فروشگاه و رستوران کردند.

ادامه اعتراضات در پاریس در شرایطی است که مانوئل والس نخست وزیر روز گذشته در دیدار با نمایندگان 8 سازمان جوانان که مخالف اصلاح قانون کار بودند، قول داده است تا برای اشتغال و یافتن شغل به جوانان کمک نماید.

تدابیر جدید دولت فرانسه به ارزش بیش از 500 میلیون یورو شامل طرحی ابتکاری برای تشویق کارفرمایان است تا جوانان را به صورت تمام وقت استخدام کنند.

نرخ بیکاری در بین جوانان فرانسوی به بیش از 25 درصد رسیده است و این مساله به یکی از بزرگترین چالش های فرانسوا اولاند رئیس جمهور سوسیالیست این کشور تبدیل شده است.

دولت فرانسه اعلام کرده است که با اجرای این اصلاحات قصد دارد بازار کار را انعطاف پذیرتر کند ولی کارگران نگران از دست رفتن مزایای اجتماعی و شغلی هستند.

روز شنبه نیز بیش از 120 هزار نفر در سراسر فرانسه به اعتراضات علیه اصلاح قانون کار پیوستند. ادامه اعتراضات نسبت به اصلاح قانون کار می تواند فشار بر دولت سوسیالیست فرانسه را افزایش دهد. دولت فرانسه پیش از این نیز مجبور شده بود تا در برابر طرح های امنیتی که شامل لغو شهروندی اتباع دوگانه مظنون به دست داشتن در فعالیت های تروریستی است، عقب نشینی کند.

اخبار مرتبط

اف بی آی مکالمات وکیل ترامپ را شنود کرده است

بن سلمان فرانسوی‌ها را تهدید کرد

مفقود شدن ۱۱ هزار ساکن موصل از ابتدای حمله داعش

0 نظر

ارسال نظر

capcha