انجمن جهانی آهن و فولاد خبر داد

افت ۲ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماهه پس از برجام + جدول

افت ۲ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماهه پس از برجام + جدول

به گزارش سراج24،‌ انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد تولید فولاد جهان در دو ماهه نخست سال جاری میلادی با کاهش 5.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شد و به 247.2 میلیون تن رسید.

تولید فولاد جهان در ژانویه و فوریه سال 2015 بالغ بر 260.9 میلیون تن اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش تولید فولاد ایران در ژانویه و فوریه 2016 نیز با کاهش 1.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده است. ایران در ژانویه و فوریه 2015 بالغ بر 2.774 میلیون تن فولاد تولید کرده بود. این رقم در ژانویه و فوریه امسال به 2.726 میلیون تن کاهش یافته است.

این در حالی است که کل تولید فولاد ایران در سال 2015 نیز با افت 1.3 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده و به 16.11 میلیون تن رسیده بود.

توافق هسته ای از اواسط ماه ژانویه 2016 به اجرا گذاشته شده و بر اساس آن تحریم های غرب علیه ایران لغو شده است. انتظار می رفت با اجرای این توافق فعالیت های اقتصادی در کشور رشد قابل توجهی داشته باشد و از جمله این که صنعت فولاد رشد کند. میزان تولید و مصرف فولاد در هر کشور نشانه ای از وجود رونق یا رکود در اقتصاد آن کشور است.

بر اساس این گزارش در فوریه امسال تولید فولاد ایران 3.4 درصد کاهش یافته و به 1.36 میلیون تن رسیده است. تولید فولاد ایران در ژانویه امسال نیز 5 درصد کاهش یافته بود.
 

اخبار مرتبط

تغییر میانجی‌گری به نفع ایران؟

زنگنه: نمی‌توانم درخواست‌های نفتی ایران در مهلت ۶۰ روز به اروپا را صریح بیان کنم

دلار کمترین واکنش را به اقدام جدید ایران در خصوص برجام داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha