پورابراهیمی:

با وجود اجرای برجام توسط ایران اقدام عملیاتی برای لغو تحریم‌ها از سوی 1+5 صورت نگرفته است

با وجود اجرای برجام توسط ایران اقدام عملیاتی برای لغو تحریم‌ها از سوی 1+5 صورت نگرفته است

به گزارش سراج24،محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی آمریکا در برجام و موارد دیگر گفت: آنچه که مشخص است این است که اگر ما محدودیت‌هایی را در بحث برجام پذیرفتیم به خاطر این است که لغو تحریم‌ها را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: برجام سکه‌ای بود که یک روی آن فعالیت‌های هسته‌ای کشور ما بود و روی دیگر آن امتیازات مربوط به لغو تحریم‌ها که از سوی 1+5 باید تعهد می‌شد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان‌بندی شده اجرای برجام از سوی ایران صورت پذیرفته اما در خصوص تعهدات طرف مقابل اگرچه به صورت شکلی این تعهدات انجام شده اما اقدام محتوایی به مفهوم اینکه عملیات واقعی در عرصه اقتصادی انجام شده باشد و خود را نشان دهد انجام نشده است.

پورابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: طبق گزارشاتی که از اتاق بازرگانی گرفته شده اتفاق خاصی در خصوص برداشته شدن محدودیت‌ها صورت نگرفته و اگرچه فضای مثبتی ایجاد شده اما اینکه اقدام عملیاتی در خصوص لغو مبادلات ارزی، آزاد شدن منابع خارجی کشور امکان نقل و انتقال وجوه و حل مشکل سوئیفت در اقتصاد صورت نگرفته است.

اخبار مرتبط

سردار قاآنی: می‌دانیم به‌چه‌زبانی با آمریکا صحبت کنیم

توقف «پروتکل الحاقی» با چاشنی پذیرش بازدیدهای سرزده!

خروج از پروتکل الحاقی به معنای خروج از «برجام» و NPT نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha