وکیل شیعیان نیجریه مطرح کرد؛

اتمام حجت، برای آزادی رهبر شیعیان نیجریه

اتمام حجت، برای آزادی رهبر شیعیان نیجریه

به گزارش سراج24، فمی فلانا مدافع ارشد و وکیل حقوق بشر در نیجریه خواستار آزادی بی قید و شرط شیخ ابراهیم زاکزاکی، رهبر جنبش مقاومت اسلامی و همسرش حاجیا زینت ابراهیم شد.

فلانا روز گذشته با فرستادن نامه‌ای به مدیر کل گروه خدمات دولت، با بیان اینکه موکلانش حتی در صحنه حمله به بوراتی رئیس ستاد ارتش در 12 دسامبر حضور نداشته‌اند، خواستار آزادی بی‌قید و شرط آنان شد.او همچنین گفت که رئیس ستاد ارتش دستور به بکارگیری خشونت توسط هزاران سرباز ارتش علیه شیعیان استان کادونا را صادر کرده ‌است.

در این نامه آمده است: پلیس نیجریه و دولت شیخ ابراهیم زاکزاکی و همسرش را بیش از سه ماه در شرایطی نامناسب، بدون داشتن حق ملاقات و دسترسی به کمک‌های پزشکی زندانی کرده‌اند. سربازان محل سکوت ایشان را به آتش کشیده و سه تن از فرزندان ایشان را در حضورش به شهادت رسانده و ایشان را در معرض رنج و عذابی ناگفتنی قرار داده‌اند. سپس نظامیان ارتش موکلان ما را چندین بار مورد شلیک گلوله قرار داده و در نتیجه این حمله وحشیانه شیخ ابراهیم زاکزاکی قدرت دید را در چشم چپ از دست داده، این درحالی‌ست که پزشکان سعی دارند قدرت دید چشم راست ایشان را حفظ کنند. هردوی این بزرگواران در زندان تحت عمل‌های جراحی متعددی قرار گرفته‌اند تا گلوله‌ها را از بدن‌هایشان درآورند.

با وجود اتهامات جنایی در دادگاه عالی کادونا ، دولت ایالتی کادونا هم یک کمیسیون قضایی برای بررسی این جنایات تعیین کرده است. با وجودی که به موکلان ما گفته نشده که از قانون تخطی کرده‌اند اما آنان در این سه ماه از حق داشتن وکیل، پزشک شخصی و ملاقات با اعضای خانواده محروم مانده‌اند.

در نتیجه این حوادث موکلان ما و اعضای جنبش مقاومت اسلامی به این نتیجه رسیده‌اند که در هیچ یک از جلسات کمیسیون قضایی دولتی، به هیچ عنوان شرکت نکنند.

در آخر اینکه با فرستادن این نامه، آزادی بی‌قید و شرط و سریع موکلان خود از بازداشت غیرقانونی را در 24 ساعت آینده خواستاریم.

اخبار مرتبط

جزئیات تصویب طرح ضدایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا

چارچوب ها و اصول حقوق بشر و محیط زیست

حمله خونین بوکوحرام به یک منطقه در نیجریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha