اعتراض معلمان به مطالبات انباشته‌شده/ سخنگوی دولت: ۹۰۰میلیارد پرداخت شد

اعتراض معلمان به مطالبات انباشته‌شده/ سخنگوی دولت: ۹۰۰میلیارد پرداخت شد

به گزارش سراج24، سال 94 با اعتراضاتی از سوی فرهنگیان درخصوص عدم پرداخت مطالباتشان همراه بود، اعتراضاتی از سوی فرهنگیان شاغل دررابطه با تأخیر در پرداخت حق‌التدریس‌ها و فرهنگیان بازنشسته درخصوص عدم پرداخت پاداش پایان خدمت.

مربیان پیش‌دبستانی و خرید خدمات آموزشی که با مصوبه مجلس از مهر سال 94 با توجه به نیاز آموزش‌وپرورش به‌عنوان نیروی حق‌التدریس مشغول به فعالیت شدند از زمان آغاز فعالیت تا به امروز صرفاً حقوق یک ماه را دریافت کرده‌اند.

معلمان رسمی آموزش و پرورش نیز که ساعت اضافه کار به‌صورت حق‌التدریس دارند، مدت‌هاست که اضافه‌کار حق‌التدریس خود را دریافت نکرده‌اند و نسبت به این موضوع معترضند.

فرهنگیان بازنشسته سال 93 نیز نسبت به عدم دریافت پاداش پایان خدمت خود معترضند.

مسئولان آموزش‌وپرورش هر بار در پاسخ به اعتراضات فرهنگیان پاسخ مشابهی را ارائه می‌دهند:‌ «کمبود اعتبار».

اسفند سال 94 بود که علی اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 93 خبر داد و گفت:‌ برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان

سال 93 به 1050 میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که محقق شد و پاداش پایان خدمت این افراد از هفته جاری پرداخت می‌شود

تا به امروز تعدادی از فرهنگیان بازنشسته موفق به دریافت پاداش پایان خدمت خود شدند اما هنوز عده‌ای دیگر از عدم دریافت پاداش خود خبر می‌دهند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نخستین نشست خبری خود در سال 95 در پاسخ به پرسشی درباره عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان گفت: 4هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 95 دیده شده، اما در اواخر سال گذشته حدود 900 میلیارد تومان پاداش فرهنگیان پرداخت شده است و وزارت آموزش و پرورش موظف است آمار پرداختی‌های مطالبات فرهنگیان بازنشسته را اعلام کند.

در بودجه سال 95 اعتباری معادل 4هزار و 500 میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان با اولویت فرهنگیان اختصاص یافته است، اما هنوز مشخص نیست که وضعیت پرداخت مطالبات نیروهای حق‌التدریس با وجود کمبود اعتبارات آموزش‌وپرورش چگونه خواهد بود؟

اخبار مرتبط

مسابقات لیگ برتر فوتبال با حضور تماشاگران برگزار می‌شود

روادید متقاضیان سفر به ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ رایگان شد

تکمیل و تحویل ۸۰ هزار دستگاه خودروی ناقص

0 نظر

ارسال نظر

capcha