گزارشی از قطع ۴۷ اصله درخت در باغات بلوار شهرزاد

حقانی: «باغ‌شهر» تهران به «ساختمان‌شهر» تبدیل شده است

حقانی: «باغ‌شهر» تهران به «ساختمان‌شهر» تبدیل شده است

به گزارش سراج24، محمد حقانی در جریان دویست و چهل و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود ضمن تقدیر از کاشت گل به مناسبت ایام نوروز در نقاط مختلف پایتخت، اظهار داشت: کاشت گل و گیاه خوب است اما قطع درخت قطعاً امر قابل دفاعی نیست و تأسف برانگیزتر این است که شهرداری این تخلف را کتمان می‌کند. به ویژه اینکه هنوز جوهر قلم سیاست‌های رهبر سبزاندیش کشور خشک نشده است که گزارش جدیدی از تخریب درخت داده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در ایام نوروز گزارشی از قطع درخت در بلوار شهرزاد، کوچه یاراحمدی بن بست افخم، پلاک یک به دست ما رسید افزود: این محوطه شامل دو پلاک بوده که یکی از آنها 1200 متر وسعت دارد و مجوز جابجایی 4 اصله درخت در آن صادر شده بود. قطعه دوم نیز شامل دو پلاک به مساحت 1100 متر بوده است.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران ضمن ابراز خرسندی از اینکه مردم هوشیار شدند و تخلفاتی که منجر به نابودی باغات و درختان می‌شود را گزارش می‌کنند گفت: صبح امروز خبر رسید که به خاطر فقدان میلینگ در این اراضی، درختان اطراف زمین هم بعضاً ریزش کرده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: جای کتمان وجود ندارد که ما در تمام دوره‌ها از زمان شاه عباس دوم تاکنون درختان را از بین برده‌ایم و هر بار از کسانی‌که این تخلف را مرتکب می‌شوند حمایت کرد‌ه‌ایم.

حقانی در ادامه سند کمیسیون ماده 7 مبنی بر اینکه اراضی مذکور باغ شناخته شده‌اند را به اعضای شورای شهر نشان داد و گفت: امضای افراد مختلفی از جمله مهدی چمران ذیل این سند وجود دارد و شمار درختان این زمین 144 اصله و 4 درختچه قید شده است.

وی به نمایش تصاویر ماهواره‌ای از اراضی موجود پرداخت و گفت: کاهش پهنه سبز در این اراضی کاملاً مشهود است و برابر اطلاعات واصله 47 اصله درخت در این باغ از بین رفت است.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سرانه فضای سبز تهران 16 یا 17 متر مربع نیست تأکید کرد: نباید باغات کن را به حساب سرانه فضای سبز تهران بگذاریم.

وی همچنین با اشاره به مطلب منتشر شده در روزنامه همشهری که در آن قطع 97 اصله درخت تکذیب شده بود، گفت: بنده نیز قبول دارم که این تعداد صحیح نیست اما در عین حال تعداد زیادی درخت در اینجا قطع شده است.

حقانی شورای شهر تهران را به اقدام و عمل در حوزه مدیریت شهری فرا خواند و گفت: افزون بر شعار اقتصاد مقاومتی که توسط رهبری عنوان شده است خوب است مدیریت شهری اقدام و عمل را در حیطه وظایف خود سرلوحه کارهای خود قرار دهد.

اخبار مرتبط

شورای شیشه‌ای پلمب شد +عکس

درختان ورزشگاه آزادی، این بار سوختند + تصاویر

اجرای ناقص طرح بهره‌برداری از جنگل‌ها/درختان ۳۰۰ ساله را هم قطع می‌کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha