دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

بررسی زیرنظام فضا و تجهیزات / آموزش و پرورش به مدارس کوچک یا مدارس بزرگ نیاز دارد؟

بررسی زیرنظام فضا و تجهیزات / آموزش و پرورش به مدارس کوچک یا مدارس بزرگ نیاز دارد؟

به گزارش سراج24، مهدی نوید ادهم گفت: نخستین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش در سال جدید با حضور وزیر و سایر اعضا تشکیل شد که در این جلسه تعدادی از اعضای شورا بر ضرورت فراهم ساختن زیرساخت‌های قانونی و حقوقی جهت ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت و ارائه خدمات بهتر به دانش‌آموزان تاکید کردند.

وی افزود: در این جلسه بنده به عنوان دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، گزارشی‌ از عملکرد این شورا در سال 94 ارائه کردم و دستور کلی برنامه‌های سال 95 قرائت شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه وزیر بخشی از دستاوردهای آموزش و پرورش در سال 94 را با وجود برخی کاستی‌ها و مشکلات به ویژه مسائل اقتصادی بازگو کرد که از جمله این موارد فراهم ساختن زیرساخت‌ها برای اجرای سند تحول بنیادین به عنوان برنامه اصلی آموزش و پرورش در سال 95 بود.

نوید بیان کرد: پس از آن شورای عالی آموزش و پرورش وارد دستور کار اصلی خود در خصوص بررسی زیرنظام فضا، تجهیزات و فن‌آوری شد. براساس مفاد فصل هشتم سند تحول بنیادین، وزارت آموزش و پرورش باید برای شش زیر نظام طراحی شده برنامه‌های لازم را تهیه و به تصویب برساند که این موضوع در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس بررسی زیرنظام فضا، تجهیزات و فن‌آوری در دستور کار قرار گرفت و در این جلسه گزارشی از فرایند تصویب زیرنظام‌ها و چارچوب‌های نظری و مفهومی آن و نیز کارکردهای زیرنظام‌ها ارائه شد از جمله به پژوهش‌های مختلفی که مبتنی بر آسیب‌شناسی فضا، تجهیزات و فن‌آوری در آموزش و پرورش متناسب با شرایط اقلیمی و اقتصادی کشور پرداخته، اشاره شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از مباحث مطرح در جلسه شورا بحث تدوین ابعاد و اندازه مدارس بود و این سوال مطرح شد که آیا استراتژی وزارت آموزش و پرورش ساخت مدارس کوچک با تعداد دانش‌آموزان اندک است یا ساخت مدارس متوسط و بزرگ مد نظر است.

نوید افزود: بر اساس آمار موجود از تعداد 106 هزار مدرسه در کشور حدود 43 هزار مدرسه کمتر از 50 دانش‌آموز دارند و این سوال مطرح است که آیا ساخت این مدارس و اداره آنها توجیه آموزشی، تربیتی و اقتصادی دارد؟ یا می‌توان به سمت مدارسی با تعداد دانش‌آموزان بیشتر گام برداشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کلیات زیرنظام فضا و تجهیزات در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شد و اعضا نیز نظرات مختلف خود را ارائه کردند که تصویب این موضوع به جلسات آینده موکول شد.

اخبار مرتبط

آموزش حضوری از مهر‌ ماه در کدام مدارس آغاز می‌شود؟

خبر ممنوعیت دریافت کارنامه توسط مادران یک برداشت اشتباه بود

آیا دانش‌آموزان هم از واکسیناسیون کرونا سهمی می‌برند؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha