بیشترین سرعت خودروها در نوروز

بیشترین سرعت خودروها در نوروز

به گزارش سراج24 به نقل از فارس، سرهنگ کرمی اسد با اشاره به این که برخورد با سرعت غیرمجاز خط قرمز پلیس در تعطیلات نوروزی بوده است افزود: بر اساس نرخ‌های جدید قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی رانندگانی که سرعت غیرمجاز داشته باشند از 800 هزار تا 2 میلیون ریال جریمه می‌شوند.

وی به بیشترین استان‌هایی که تخلفات سرعت در آنها ثبت شده اشاره کرد و گفت: استان سمنان با 35 هزار تخلف، قم 27 هزار، خراسان رضوی 21 هزار، یزد 15 هزار و 700 و کرمان 14 هزار تخلف بیشترین تخلفات سرعت غیرمجاز را داشته‌اند.

به گفته رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا از 260 هزار تخلف سرعتی ثبت شده در نوروز امسال به 160 هزار راننده از طریق پیامک تخلفشان اطلاع داده شده است.

رییس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا با بیان این که بر اساس آمارها حدود 49 درصد حوادث نوروز امسال از شکل واژگونی بوده است افزود: دلیل اصلی وقوع این حوادث در کنار خستگی و خواب آلودگی، سرعت غیرمجاز است.

وی به بیشترین سرعت‌های غیرمجاز در نوروز اشاره کرد و افزود: بر اساس اطلاعات دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های کشور 25 اسفند 94 یک دستگاه هویندای جنسیس با 199 کیلومتر بر ساعت بیشترین سرعت را در نخستین روز طرح نوروزی 95 به خود اختصاص داد.

کرمی اسد که با سایت راهور ناجا گفت‌وگو کرده است تاکید کرده همچنین 29 اسفند 94 و 14 فروردین امسال به ترتیب یک دستگاه بنز و یک دستگاه هیوندا هر دو با سرعت 193 کیلومتر بر ساعت در محور قم، 14 فروردین همچنین یک دستگاه میتسوبیشی با 189 کیلومتر بر ساعت در محورهای استان فارس، 7 فروردین یک دستگاه بنز با 183 کیلومتر بر ساعت در محور قم، 13 فروردین یک دستگاه ماکسیما با 182 کیلومتر بر ساعت در محور زنجان و 26 اسفند 94 نیز یک دستگاه پژو با 181 کیلومتر بر ساعت در محور میناب استان هرمزگان رکورددار سرعت غیرمجاز در جاده‌های کشور بوده‌اند.

اخبار مرتبط

اگر اقدام جدی جهت حفظ ارزش پول ملی صورت نگیرد قیمت خودرو دوباره افزایش می‌یابد/ قیمت خودرو هیچ‌وقت به قیمت قبلی برنمی‌گردد

مردم دانستند که قیمت یک ماشین این رقم‌های نجومی نیست/ گرفتار سقف کاذب در قیمت خودروها شدیم

با آزاد شدن واردات خودرو، قیمت‌ها تا 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha