سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری مطرح کرد

آخرین جزئیات مرگ بهیار زاهدانی/تکذیب هزینه میلیاردی فعالیت‌های رسانه‌ای وزارتخانه

آخرین جزئیات مرگ بهیار زاهدانی/تکذیب هزینه میلیاردی فعالیت‌های رسانه‌ای وزارتخانه

به گزارش سراج24،ایرج حریرچی در نخستین نشست خبری خود در سال 95 در رابطه با جزئیات مرگ بهیار زاهدانی گفت: اولاً مرگ این بهیار زاهدانی را خدمت خانواده وی و کل جامعه بهداشت و درمان تسلیت عرض می‌کنم و بعد از آن همه را به اطلاع‌رسانی تقوا توصیه می‌کنم.

وی افزود: در مورد این همکار باید گفت که ایشان بعد از 6 روز مرخصی سر کار حضور یافته و اینکه گفته شده به دلیل شیفت زیاد و کار سنگین دچار مشکل شده است صحت ندارد چرا که حادثه برای وی در اول شیفت برای آن رخ داده است و کل بخشی که بهیار زاهدانی در آن فعالیت می‌کرده تنها یک بیمار سوختگی که کودک 6 ساله بوده داشته است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: علت فوت بهیار زاهدانی نیز برای ما دقیقاً مشخص است ولی مجاز نیستیم هر علت فوتی را با هر بیماری یا هر اتفاقی اعلام کنیم.

حریرچی افزود: اینکه فوت بهیار زاهدانی را به هر چیزی نسبت دهیم صحیح نیست هر چند که کمبود نیرو داریم ولی علت فوت این بهیار کار زیاد و کمبود نیرو نبوده است و به دلیل محدودیت و نبود مصلحت دلیل فوت این بهیار را نمی‌‌توانیم اعلام کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به کمبود بودجه چه ضرورتی برای راه‌اندازی استودیو سلامت با هزینه‌های کلان و یا راه‌اندازی سایت‌ها و روزنامه‌های مختلف توسط وزارت بهداشت است، گفت: مهمترین کارها در حوزه بهداشت و درمان باید انجام شود همچنین لازم است با مخاطبین صحبت شده و خطرات ناشی از بیماری‌ها را به آ‌نها اطلاع دهیم. بنابراین راه‌اندازی استودیو سلامت در نوروز برنامه‌ای پیشگیرانه در زمینه کاهش بیماری‌ها بوده و مهمترین بستر اطلاع‌رسانی نیز رسانه است.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: هر چند که کلاس‌های آموزشی نیز مؤثر است ولی مهمترین بستر آموزش رسانه بوده و در شرایط حاضر که انفجار اطلاعات وجود دارد نباید از این مسئله غافل بمانیم البته از هزینه‌های دقیق در مورد راه‌اندازی این استودیو خبری ندارم ولی با سخت‌گیری‌های وزارت بهداشت و نماینده وزارت اقتصاد هزینه‌ها در این رابطه معقول بوده و با توجه به حساسیت‌هایی که وجود دارد در هزینه‌کرد برنامه‌ها دقت می‌شود که این بودجه به درستی مصرف شود.

حریرچی تصریح کرد: نباید انتظار داشت که در یک دفتر 3 یا 4 متری بخواهیم استودیو راه‌اندازی کنیم و دکور داشته باشیم. ما خبرگزاری راه‌اندازی نکرده‌ایم و سایت وبدا را حتماً در سال جدید گسترش می‌دهیم چرا که در حوزه بهداشت و درمان هر چه که اقدامات پیشگیرانه در مقابل بیماری‌ها انجام داد باز هم کم بوده و اگر بخواهیم این موضوع را فقط به خبرگزاری‌ها واگذار کنیم به دلیل اینکه اکثراً رسانه‌های عمومی و سیاسی هستند کمتر محقق می‌شود.

در ادامه کارشناس روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: اطلاعاتی که در رابطه با راه‌اندازی استودیو سلامت با هزینه گزاف داده شده صحیح نیست و با یک پشت‌ زمینه مجازی راه‌اندازی شده و از همکاران در اورژانس کمک خواسته‌ایم که در تولید محتوا به ما کمک کنند و در این زمینه هزینه‌های زیادی نداده‌‌ایم.

اخبار مرتبط

مراسم ترحیم چند میلیونی در شبکه‌های اجتماعی!/کسب‌وکار مرگ در فضای مجازی رونق دارد

کاهش حدود ٧۵ درصد مصدومان چهارشنبه سوری در سال 97

حادثه غرق شدن یک فروند کشتی با صدها کانتینر در بندر شهید رجایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha