شاکری:

نزدیک به عمودشدن منحنی اهانت‌های آمریکا نتیجه کرنش دولتمردان مقابل آنهاست

نزدیک به عمودشدن منحنی اهانت‌های آمریکا نتیجه کرنش دولتمردان مقابل آنهاست

به گزارش سراج24،مجتبی شاکری عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه در دشمنی آمریکا با ایران تغییری ایجاد نشده است، اظهار داشت: آمریکا در زمان دولت دوم خرداد قصد برداشتن دیوار بی‌اعتمادی به غرب را داشت و 18 تیر را راه انداخت و همچنین پروژه‌هایی همچون سطح سنگر به سنگر را پیش برد.

وی افزود: در آن دوران آمریکا یک استراتژی از بیرون داشت و یک هماهنگی در داخل برای تغییر رفتار نظام در پیش گرفته بود. در همان تغییر رفتاری که اوباما چند روز پیش از آن صحبت کرد.

شاکری با بیان اینکه آمریکایی‌ها الان همان استراتژی را در قالب برجام پی می‌گیرند، گفت:‌ ابزار فشار کنونی آمریکایی‌ها تحریم‌ها و تهدید است کما اینکه در فتنه 88 نیز با ابزار تخلف قصد تغییر رفتار در نظام جمهوری اسلامی را داشتند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با تأکید براینکه امام راحل مبارزه با آمریکا را بغض و کینه مقدس می‌پنداشت، خاطرنشان کرد: تیمی که برجام را دنبال می‌کند درصدد جلب اعتماد از کسانی است که امام (ره) جوانان را به بغض و کینه مقدس با آنها سفارش کرده‌اند و این تناقض در نگاه استکبار، موجب عدم توان پاسخگویی در دولت شده است.

وی افزود: دولت هم در بحث خارجی با زبان دیپلماسی و با ایهام صحبت می‌کند و هم در داخل و با مردم زبان دبیلماتیک و غیرشفاف را در دستور کار خود قرار می‌دهد در صورتی که باید با مردم شفاف و صحیح صحبت کرد.

شاکری با بیان اینکه رهبر انقلاب تأکید بر رفع تمامی تحریم‌ها داشتند، گفت: ابتدا این کل تحریم‌ها به تحریم‌های ناشی از هسته‌ای محدود شد. سپس به تحریم‌ها اروپا محدود گشت و بعد از آن نیز فاتحه تحریم‌های اروپا را نیز رئیس جمهور اتریش چند روز پیش خواند و گفت هیچ تحریمی را بدون هماهنگی آمریکا برنمی‌داریم.

وی افزود: اظهارات اخیر اوباما نیز در مورد رفع تحریم‌ها حاکی از این بود که آنها نیازمند ایجاد اعتماد بیشتر توسط ایرانی‌ها هستند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران با تأکید براینکه جریان سازش با غرب از ابتدای انقلاب بوده و هست، گفت: هرچه گزینه‌های خود را در برابر آمریکایی‌ها از روی میز برداریم موجب تهاجم بیشتر طرف مقابل خواهد شد و این در حالی است که افزایش گزینه‌های روی میز موضع ما را در برابر آمریکایی‌ها تقویت خواهد کرد.

شاکری با طرح این سؤال که کدام گزینه از روی میز برداشته شد و موجب زبان تکریم آمریکایی‌ها شد، ادامه داد: اگر حرف‌های اوباما را تحلیل محتوا کنیم خواهیم دید که منحنی هرزه‌گویی‌ها و اهانت‌های آنها نزدیک به عمود است و این نتیجه کرنش و جلب اعتماد در مقابل غرب است.

اخبار مرتبط

روایتی از ترور قاسم سلیمانی صنعت هسته‌ای ایران

چرا حمله نظامی آمریکا به ایران غیرممکن است؟

روزی ۵۰۰ کشته، نتیجه نفی اقتدار حکومت و مردمسالاری کرونایی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha