فایننشال تایمز: عربستان به دنبال کُند کردن روند افزایش صادرات نفت ایران است

فایننشال تایمز: عربستان به دنبال کُند کردن روند افزایش صادرات نفت ایران است

به گزارش سراج24،روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت که عربستان سعودی تلاش می‌کند با اقداماتی روند افزایش صادرات نفت ایران را کُند و آهسته کند و در این راستا ورود نفتکش های ایرانی به آبهای خود را محدود و ممنوع کرده است. 

ایران پیش از این برای صادرات نفت خود با موانعی چون بیمه، انتقال پول و دیگر محدودیتهای قانونی مواجه بود. به دنبال توافق هسته ای ژانویه 2016، ایران اجازه یافت صادرات نفت خود را دوباره افزایش بدهد. 

فایننشال تایمز نوشت؛ از زمان لغو تحریمها ایران فقط بخش کمی از نفت خام خود را به اروپا از جمله به شرکت سسپا اسپانیا، توتال فرانسه و شرکت لیتاسکوی روسیه فروخته است. 

یک کارگزار کشترانی می‌گوید که تا اواسط ماه آوریل حدود 8 تانکر ایرانی از جزیره خارک بارگیری شده که 12 میلیون بشکه نفت فروخته شده را منتقل خواهد کرد. 

این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت؛ براساس اطلاعیه و دستورالعملی که یک شرکت بیمه کشتیرانی در ماه فوریه به اعضای خود ارسال کرده است، کشتی‌های ایرانی که حامل نفت خام این کشور هستند از ورود به بنادر عربستان و بحرین منع شده‌اند. 

در این اطلاعیه همچنین آمده است، کشتی‌هایی که یکی از 3 مقصد آخر آنها بنادر ایران بوده است قبل از ورود نیاز به اخذ مجوز از مقامات عربستانی و بحرینی دارند.

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

صفر کردن نیاز بودجه به نفت در کنار خنثی کردن اثرات کاهش درآمد نفتی+جدول

حذف وابستگی بودجه به نفت کجا رفت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha