سردار عبداللهی مطرح کرد

ضرورت راه‌اندازی "پارس جنوبی آبی" برای مقابله با خشکسالی/قرارگاه خاتم‌(ص) آماده اجرای اقتصاد مقاومتی است

ضرورت راه‌اندازی "پارس جنوبی آبی" برای مقابله با خشکسالی/قرارگاه خاتم‌(ص) آماده اجرای اقتصاد مقاومتی است

به گزارش سراج24،سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در دیدار نوروزی با کارکنان این قرارگاه، گفت: برای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی یک آماده‌باش صددرصدی به همه مجموعه‌های وابسته به قرارگاه داده‌ایم.

وی در این دیدار با اشاره به برخی از موفقیت‌های این قرارگاه در سال 1394، افزود:‌ بحمدالله سال گذشته سال بسیار خوبی بود و توانستیم پروژه‌های بزرگی را همچون فازهای 15 و 16 پارس جنوبی، آزادراه حرم تا حرم، مس سنگون و خطوط مترو در شهرهای مختلف را به طور رسمی به بهره‌برداری برسانیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به افتتاح فاز نخست صحن حضرت زهرا(س) در بارگاه ملکوتی امیرالمؤمنین(ع) در ایام نوروز، گفت: این را یک توفیق بزرگ برای خودمان و نظام جمهوری اسلامی می‌دانیم که توانسته‌ایم این خدمت ناچیز را به آستان ائمه معصومین(ع) و فاطمه زهرا(س) تقدیم کنیم و انشاءالله در آینده‌ای نزدیک مابقی فازهای این پروژه عظیم را به بهره‌برداری خواهیم رساند و معتقدیم این پروژه از مهم‌ترین و با برکت‌ترین پروژه‌های قرارگاه است که بدون هیچ‌گونه چشم‌داشت، منفعتی و سودآوری انجام داده‌ایم و یقینا تمام پروژه‌های قرارگاه را بیمه خواهد کرد.

سردار عبداللهی با انتقاد از برخی کارهای سطحی و روبنایی در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: شعار دادن برای اقتصاد مقاومتی بس است و آنگونه که مقام معظم رهبری بیان داشتند، اقدام و عمل باید کرد.

وی در ادامه افزود: دولت‌های مختلف می‌آیند و می‌روند ولی آنچه مهم است، نظام جمهوری اسلامی است و ما همه موظف به خدمت به این نظام اسلامی هستیم.

عضو ستاد اقتصاد مقاومتی در ادامه، تصریح کرد: با افراد مختلف دولت از جمله شخص ریاست محترم جمهور و معاون اول جلسات متعددی داشته‌ایم و برنامه‌ها و فعالیت‌های خودمان را تبیین کرده‌ایم، ما به دور از هرگونه تنش‌زایی و ایجاد مجادله تنها کار و عمل را قبول داریم.

سردا عبداللهی افزود: در سال گذشته به دفعات در خصوص 10 اَبر پروژه بزرگ ملی قرارگاه صحبت کرده‌ایم و تصمیمات خوبی در حال انجام است. کلیات طرح‌ها را اکثر بزرگان و مراجع تصمیم‌گیری پذیرفته‌اند و امیدواریم که با همراهی هر چه بیشتر دولت و مجلس این مهم در سال 95 محقق شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه کمربند جنوبی تهران که عملیات اجرایی آن در سال 94 آغاز شد، گفت: این پروژه، می‌تواند تأثیر بسیار چشمگیری در بهبود محیط زیست، کاهش ترافیک، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و رفاه و آسایش هر چه بیشتر مردم شریف جامعه اسلامی داشته باشد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با ضروری دانستن توجه به حوزه آب در کشور، افزود: هم‌اکنون قرارگاه کارهای بسیار خوب و مهمی را در جمع‌آوری روان‌آب‌ها در دستور کار دارد و بر این باوریم که ضرورت ایجاب می‌کند منطقه‌ای مشابه منطقه پارس جنوبی برای استحصال آب شیرین از دریایی عمان و خلیج فارس راه‌اندازی شود تا بتوانیم با بحران آب پیش رو به شایستگی مقابله کنیم.

سردار عبداللهی همچنین خطاب به کارکنان و مدیران زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، خاطرنشان کرد: در سال جاری هیچ رده‌ای را برای خدمت‌رسانی و سازندگی محدود نمی‌کنیم و البته این مهم باید با برنامه‌ریزی و نظارت هرچه بهتر از سوی ستاد مرکزی قرارگاه صورت گیرد.

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| سکوی افتخار

رود هیرمند کمتر از 3 میلیون مترمکعب ورودی آب دارد

سردار عبداللهی: عمق زلزله در کرمانشاه بسیار زیاد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha