گروه بین‌المللی مین روب ارتش روسیه عازم تدمر شد

گروه بین‌المللی مین روب ارتش روسیه عازم تدمر شد

به گزارش سراج24،حسن ناصر خبر نگار این شبکه خبری از پایگاه حمیمیم در سوریه در خصوص ماهیت و شکل عملیات گروه بین المللی مین روبی و خنثی کننده بمب ارتش روسیه در گزارش اعلام کرد:

400 تن از نیروهای متخصص ارتش روسیه از واحد مهندسی نظامی ارتش روسیه برای مین روبی در شهر باستانی و تاریخی تدمر سوریه عازم این منطقه شدند.

نیروهای روسی متخصص عملیات بین المللی مین روبی در حالی عازم این شهر باستانی می شوند، که گروه تروریستی داعش بعد از خروج از این شهر تمام بخش های آن را با هزاران مین بمبگذاری کرده است.

سرهنگ دیمیتری فریتینک معاون فرماندهی واحد بین المللی مبارزه با مین در ارتش روسیه در این باره گفت: ما اولین واحد از واحدهای مین روبی بین المللی خود را عازم منطقه کردیم که در برگیرنده 30 دستگاه مین روب از نوع پیشرفته مین روب های اوران 6 است، از این دستگاه در گشودن و از بین بردن مین ها استفاده می شود.

تاکنون یکصد و 50 هکتار از مساحت های شهر تاریخی و باستانی تدمر را گروه تروریستی داعش مین گذاری و بمبگذاری کرده است، اکنون در تدمر و بخصوص در بخش باستانی و بخش قدیمی شهر و نواحی اطراف آن اهالی در انتظار رسیدن گروه های بین المللی مین روبی روسیه هستند.

هم اکنون عملیات مین روبی شهر تاریخی تدمر در سوریه از عملیات برای آزاد سازی این شهر کم اهمیت تر نیست، از نظر روسیه و ارتش روسیه آزاد سازی شهر تدمر و پاکسازی مین های بجای مانده از داعش در این شهر بسیار با اهمیت است، چرا که در اولی میراث انسانی را از نابودی نجات دادند، و در دومی میراث فرهنگی جامعه سوریه را از خطرنابودی و نیستی نجات می دهند و ارتش روسیه در هر دو این زکمینه ها خود را سهیم و شریک می داند.

عملیات مربوط به مین روبی منطقه تاریخی و باستانی تدمر تنها به ارتش روسیه واگذار نشده است، یفگینی میتریانوف، کارشناس واحد مهندسی ارتش روسیه در این باره می گوید، ما در این عملیات شماری از سگ های آموزش دیده بخش مین روبی را هم داریم که به ارتش روسیه در انجام این مهم خدمت می کنند، وظیفه این سگ های اموزش دیده این است که مین هایی را که در مناطق صعب العبور و دور از دست رس هستند را کشف و شناسایی می کنند.

در جایی که تجهیزات مین روبی کارایی نداشته باشند، در چنین حالاتی این تنها سگ های آموزش دیده هستند که قابلیت و توانایی اینجام این مهم را خواهند داشت.

پیر یکی از این سگ های آموزش دیده است، این سگ قرار است به اهالی شهر باستانی تدمر و نظامیان ارتش روسیه در کشف و شناسایی مین های داعش کمک کند، چرا که داعش برخی از مین ها و بمب های خود را در جاهایی کار می گذارند که روبات های مین روب قادر به کشف و خنثی سازی آنها نیستند، ولی این سگ های آموزش دیده قادر هستند.

سگ های مین یاب ارتش روسیه به گونه ای آموزش دیده اند، که حتی به محض کشف مین ها هیچ اقدامی در این رابطه به عمل نمی آورند، مگر آن که افسر واحد مربوطه از آنها بخواهد در این جهت کاری را که آموزش دیده اند، برای کشف بمب یا مین انجام دهند.

از پایگاه نظامی حمیمیم نظامی تا رسیدن به شهر باستانی تدمر قرار است کاروان نظامی گروه بین المللی مین روبی ارتش روسیه خود را به این منطقه برسانند، در این فاصله کاروان بین المللی تا رسیدن به تدمر قرار است فاصله مسافتی 300 کیلومتری را با حمایت هوایی و زمینی نظامیان بپیماید، و در این مدت بالگردهای تهاجمی از این کاروان مراقبت لازم را به عمل می آورند.

در شهر تدمر هم یک پایگاه نظامی برای این کاروان بین المللی فراهم شده است، تا به محض عبور و طی این مسافت کاروان مذکور در پایگاه مستقر شود، و رفته رفته کار و فعالیت خود در مناطق تعیین شده تدمر آغاز کنند.

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha