رئیس سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد

جریمه ۷۰۰ میلیاردی متخلفان در ایام نوروز/پلمب ۱۶ رستوران در جاده چالوس

جریمه ۷۰۰ میلیاردی متخلفان در ایام نوروز/پلمب ۱۶ رستوران در جاده چالوس

به گزارش سراج24، علیرضا جمشیدی در نشست خبری ارائه خدمات سازمان تعزیرات در ایام تعطیلات نوروز در قالب گشت‌های مشترک اظهار کرد: گشت‌های تعزیرات ویژه ایام نوروز از 16 اسفند سال 94 آغاز و تا امروز 14 فروردین 95 ادامه داشت.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها در این گشت‌ها به صورت گسترده صورت گرفت، افزود: در گشت مشترک امسال 30هزار  800 بازرسی مشترک صورت گرفت که نسبت به سال قبل با 12 هزار بازرسی، 139 درصد افزایش یافت.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از رسیدگی به 30 هزار پرونده در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: این پرونده‌ها عمدتاً مربوط به تخلفات کالا و خدمات صنفی و غیرصنفی، قاچاق کالا و ارز و تخلفات بهداشتی، درمانی و دارویی بود.به گفته جمشیدی در ایام تعطیلات نوروز متخلفان افزون بر 736 میلیارد ریال جریمه نقدی شدند به طوری که فقط در جاده چالوس 16 رستوران متخلف پلمب شد.

وی با اشاره به کشف 8 تن مرغ فاسد در تهران گفت: همچنین در این ایام با عرضه میوه قاچاق به شدت برخورد شد و شرکت‌های مسافری اعم از هوایی، زمینی و دریایی، هتل‌ها، امکان تاریخی، فرهنگی، مرکز عمده توزیع مواد غذایی، میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های بهاره و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مورد بازرسی مستمر قرار گرفتند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی آرامش ایجاد شده در حوزه میوه در ایام تعطیلات نوروز را ناشی از برنامه‌ریزی دولت و نظارت‌های مستمر دستگاه‌هایی همچون تعزیرات عنوان کرد.

جمشیدی همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال جدید مبنی بر برنامه‌ریزی وسیع برای برخورد قاچاق کالا و ارز گفت: متأسفانه طبق آمارهای رسمی در سال 93، 19.8 میلیارد دلار قاچاق در کشور داشتیم که این مسئله خسارت عمده برای تولید داخلی محسوب می‌شود و مغایر سالی است که از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر 3 درصد قاچاق کشف می‌شود و جالب اینکه تنها 2 درصد پرونده‌های مهم یعنی پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان کشف می‌شود. متأسفانه فساد سازمان‌ یافته وجود دارد و همین مسئله سبب شده قاچاق کالا و ارز به وفور دیده شود و همین امر می‌تواند خسارت‌های عمده‌ای را به کشور وارد کند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: به نظر می‌رسد در حیطه‌های مختلف از جمله قانونگذاری، اجرا و کشف و رسیدگی باید برنامه‌ریزی جامعی وجود داشته باشد و متأسفانه امروز در بحث ترانزیت بازارچه‌های مرزی و مناطق آزاد، میزان قاچاق کالا به وفور مشاهده می‌شود. برای نمونه سال گذشته فقط در استان ایلام دو برابر جمعیت استان برنج قاچاق وارد و در سراسر کشور توزیع شده است. امیدواریم برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه به نتیجه برسد و سال 95 سال کاهش قاچاق کالا باشد.

جمشیدی همچنین از افزایش جریمه‌های نظام صنفی خبر داد و گفت: معمولاً در هر سال درصدی بر اساس نرخ تورم به جریمه‌ها اضافه می‌شود که 30 درصد در سال جدید نیز در نظر گرفته شده است، اما باید مجازات‌ها شدیدتر شود و امیدواریم قانونی که در حال آماده‌سازی آن هستیم بتواند جدی‌تر با تخلفات برخورد کند.

اخبار مرتبط

ویدئو/وقتی موز گرونه چی بخوریم

حلیم پنبه‌ای حقیقت دارد!

اسرار رستوران‌ها را که معمولاً توسط سرآشپز‌ها پنهان شده اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha