عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با «سراج 24»:

دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی راهکار ارائه کند/تحقق اقتصاد مقاومتی با تولید صادرات‌محور

دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی راهکار ارائه کند/تحقق اقتصاد مقاومتی با تولید صادرات‌محور

حسین گروسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با سراج24  با بیان این مطلب که اقتصاد مقاومتی بهترین راه خودکفایی اقتصادی است، گفت: سیاستهای اقتصاد مقاومتی به گونه ای تدوین شده است که بیشترین کارایی را برای اقتصاد کشور خواهد داشت.

وی افزود: اقتصاد بخش خصوصی و نیز بخش مردمی باید با جدیت از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد، زیرا یکی از لوازم تحقق اقتصاد مقاومتی، به میدان آوردن مردم در صحنه اقتصاد است.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنگاه های کوچک نقش مهمی در جهش اقتصادی کشور دارد، گفت: تجربه برخی کشورها در تقویت بنگاه های کوچک باید مورد توجه قرار گیرد؛ این کشورها توانسته اند رشد اقتصادی را در کنار اشتغال با این بنگاه ها افزایش دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در عرصه عمل باید دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی راهکار ارائه کند و موانع تحقق آن را برطرف کند.

وی در پایان گفت: مسئله تولید صادرات محور یکی از نکات مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی است؛ ما می توانیم در پسابرجام صادراتمان را افزایش دهیم و این روند می تواند رشد اقتصادی کشور را افزایش داده و از رکود خارج شویم.

اخبار مرتبط

ضرب‌الاجل برای تشکیل دادگاه‌های تجاری ظرف ۱۵ روز

نامه رئیس دیوان محاسبات به وزارت بهداشت/ ضرورت تأمین امنیت غذا و درمان و ایجاد ذخایر راهبردی

واردات بی‌قاعده یعنی ضربه کاری به تولیدکنندگان/ قرار نیست کُره‌ای‌ها هر وقت خواستند، بیایند و بروند

0 نظر

ارسال نظر

capcha