یورش گسترده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و بازداشت فلسطینیان

یورش گسترده نظامیان صهیونیست به کرانه باختری و بازداشت فلسطینیان

به گزارش سراج24،نیروهای اشغالگر اسرائیل به منزل خانواده شهید عبدالفتاح الشریف در منطقه جبل ابورمان در کرانه باختری یورش برده و برادر وی «خالد» را بازداشت کرده به مکان نامعلومی با خود بردند.

شاهدان عینی همچنین گفتند که نظامیان صهیونیست به مجلس عزای شهید الشریف و رفیق وی «رمزی القصراوی» که چند روز پیش در منطقه تل الرمیده توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند، یورش بردند.

نیروهای اشغالگر همچنین 7 فلسطینی را در جریان یورش به تعدادی از شهرها و روستاهای کرانه باختری بازداشت کردند.

بر پایه این گزارش، دو جوان نیز در جریان درگیری خشونتباری که در محله «النقار» واقع در غرب استان قلقیلیه رخ داد، زخمی شدند.

گزارشات رسانه‌های صهیونیست نیز حاکی از آن است که در درگیری‌های شهرک کفر قدوم در استان قلقیلیه نیز یک نظامی صهیونیست زخمی شد.

یک گروه از نظامیان صهیونیست نیز به روستای فرعون در شهر طولکرم یورش برده شروع به تیراندازی کردند.

در استان رام‌الله نیز نیروهای اشغالگر یک مانع نظامی در ورودی روستای «بیت ریما» قرار دادند.

از سوی دیگر رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که جوانان فلسطینی به‌سمت یک قطار شهری اسرائیلی که در حال عبور از اردوگاه شعفاط در شمال قدس اشغالی بود، سنگ پرتاب کردند که باعث شد خسارت‌هایی به آن وارد آید.

این در حالی است که شهرک نشینان صهیونیست نیز بار دیگر تحت حمایت نیروهای پلیس رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی یورش بردند.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز بار دیگر سکوهای سامانه ضدموشکی "گنبد آهنین" را در بلندی‌های اطراف شهرک‌های اسدوروت و نتیووت واقع در النقب غربی در جنوب فلسطین اشغالی مستقر کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی هنوز دلایل استقرار مجدد این سکوها در شهرهای مذکور را اعلام نکرده است، اما معمولاً این اقدامات به‌خاطر تحولات صورت گرفته در اوضاع امنیتی صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی از این سامانه ضدموشکی برای مقابله با موشک‌های با برد کوتاه گروه‌های مقاومت فلسطین استفاده می‌کند، اما کارشناسان بین المللی در میزان کارآمدی این سامانه شک و تردید دارند.

سامانه گنبد آهنین در جریان جنگهای قبلی رژیم صهیونیستی علیه غزه نیز امتحان خوبی پس نداده است و موشک‌های مقاومت بارها از سد این سامانه گذشته و به شهرها و شهرک‌های صهیونیست نشین اصابت کردند.

اخبار مرتبط

یورش دوباره رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در کرانه باختری

یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری

یورش صهیونیست‌ها به مناطقی در نوار غزه

0 نظر

ارسال نظر

capcha