حجت‌الاسلام صدیقی در مراسم بزرگداشت جانباز حسین‌زاده موحد:

فتنه توسط کسانی شکل گرفت که هیچ زحمتی برای مملکت نکشیده بودند

فتنه توسط کسانی شکل گرفت که هیچ زحمتی برای مملکت نکشیده بودند

به گزارش سراج24،مراسم شب هفت جانباز و آزادۀ سرافراز، حاج‌حسن حسین‌زاده موحد شب گذشته در جوار حرم حضرت عبدالعظیم برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده، هم‎رزمان و هم‎سنگران قدیمی و دوستان و شاگردان این عارف مجاهد در مسجد جامع حرم حضرت عبدالعظیم برگزار شد، مداحان اهل بیت (علیهم السلام) از جمله حاج امیر کاتوزیان و آقایان احیاداران و حسینی به ذکر مصائب اهل بیت و یادآوری رشادت‎های این جانباز رنج‎کشیده و خستگی‎ناپذیر پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در این مراسم معنوی سخنان خود را با مواعظی در باب آنی بودن مرگ و لزوم آمادگی دائم برای سفر آخرت آغاز کرد و در ادامه اظهارداشت: حاج حسن حسین‎زاده با آن‎ همه افتخار و آن ‎همه رنج که برای پیروزی انقلاب اسلامی در دوران ستمشاهی و همچنین بیرون راندن دشمن متجاوز در دوران دفاع مقدس متحمل شد هیچ ادعا و خودنمایی در مقابل مردم و حس طلب‎کاری و سهم‎خواهی در مقابل نظام و انقلاب نداشت.

وی گفت: شکنجه‎های دوران شاه، گلوله‎های صدام و رنج‎های دوران اسارت را حاج‎ حسن حسین‎زاده به جان خرید، اما خیلی از ما بدون داشتن این مجاهدت‎ها هنگام تقسیم غنائم رسیدیم. خیلی‎ها خودشان را به دروغ صاحب مملکت معرفی کردند و گفتند رأی‎ها باید برای ما باشد. با ادعا و خودنمایی به جمع‎کردن رأی برای رسیدن به قدرت فکر کردند و رأی نیاوردند فتنه کردند. در حالیکه هیچ زحمتی برای نگه‎داشتن این مملکت نکشیده بودند.

خطیب جمعۀ تهران پس از بیان این نکته که مسئولان باید در مقابل حاج ‎حسن حسین‎زاده و امثال حاج‎حسن شرمنده باشند، افزود: به عمامه‎ام قسم از حاج‎حسن حسین‎زاده خجالت می‎کشم و در مقابل آن‎همه رنج‎ها که او کشیده شرمسارم. خدا می‎داند از این جوانان و شهیدان مدافع حرم خجالت می‎کشم. من باید امروز آنجا می‎جنگیدم. آن‎ها به جای ما دارند شهید می‎شوند.

حجت‎الاسلام صدیقی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به شباهت رفتار و کردار مرحوم حسین‎زاده با سلمان فارسی، به حدیثی که در آن امام صادق سه ویژگی مهم سلمان فارسی را بر می‎شمارد اشاره کرد و گفت: احداها ایثاره هوی امیرالمؤمنین علیه السلام علی هوی نفسه و الثانیة حبة للفقراء و اختیاره ایهم علی اهل الثروة و العدد؛ و الثالثة حبه للعلم و العلماء ... حاج‎حسن هم امر ولایت بر خواستۀ خود مقدم می‎دانست و هیچگاه نظر خود را به نظر ولی ترجیح نمی‎داد، یک‎وقت هست نسبت به فقیر ترحم می‎کنیم و کمک می‎کنیم، یک‎وقت هست از این بالاتر است، نسبت به فقرا محبت داریم، اصلاً فقرا را بیشتر از اغنیا دوست‎داریم، حاج حسن حسین‎زاده اینگونه بود.

وی ادامه داد:‌ حاج‎حسن حسین‎زاده مانوس با تودۀ مردم و فقیران بود، او را سر سفرۀ ثروت‎مندان نمی‎دیدی اما فقرا را بر سفره‎اش می‎دیدی، حاج‎حسن هم جدا از اینکه خودش اهل علم بود مثل سلمان نسبت به علما تواضع و محبت داشت. من بعداً فهمیدم که ایشان با بعضی از اساتید خود من رفاقت و حتی عقد اخوت داشته است. افرادی مثل مرحوم آیت‎الله آقا یحیی انصاری شیرازی و مرحوم آیت‎الله شیخ حسین شب‎زنده‎دار که هر دو از اولیای خدا بودند و حاج حسن را بسیار دوست داشتند. آقا یحیی وقتی با دیگران مراوده نداشت با حاج حسن حسین‎زاده ارتباطش را حفظ می‎کرد. آیت‎الله انصاری شیرازی و آیت‎الله شب‎زنده‎دار با اینکه هیچ مسئولیتی در این نظام نداشتند، اما فدایی انقلاب و ولایت بودند.
به گزارش فارس مراسم هفتمین شب درگذشت شهادت‎گونۀ حاج حسن حسین‎زادۀ موحد که با یادآوری سلوک معنوی اخلاقی، رشادت‎ها و رنج‎های این عارف مجاهد همراه بود شب گذشته پنجم فروردین با حضور علاقه‎مندان و بستگان این جانباز و آزادۀ سرافراز برگزار شد.
لازم به یادآوری است مرحوم حسین زاده موحد مبارزه سیاسی خود را از دوران نوجوانی علیه رژیم منحوس پهلوی آغاز کرد و 9 سال در زندان های رژیم طاغوت زیر شکنجه و بازداشت بود.
این مبارز در دوران زندان به تحصیل علوم دینی در محضر شهید آیت‎الله سعیدی، شهید آیت‎الله حقانی، آیت الله طالقانی و آیت الله ربانی شیرازی پرداخت و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی از زندان آزاد شد و نقش فعالی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ایفاء کرد.
مرحوم حسین زاده موحد با شروع جنگ تحمیلی در جبهه های دفاع مقدس حضور یافت و در عملیات کربلاء 5 به شدت مجروح و به اسارت رژیم بعث عراق درآمد ودر سال 1369 به همراه سایر آزادگان با بدنی مجروح و رنجور به میهن اسلامی بازگشت.
وی که در راستای اهداف مقدس اسلام عزیز به فعالیت های فرهنگی اشتغال داشت در سحر آخرین روز سال 1394 در سن 63 سالگی به لقاءالله پیوست.
پیکر مرحوم حسین زاده روز گذشته مصادف با اولین روز سال 1395 با حضور جمع کثیری از هم سنگران و هم رزمانش و همچنین حجج اسلام حجازی، جاودان، صدیقی و محسنی اژه‎ای و همچنین چهره‎هایی چون عزت الله مطهری (شاهی)، حسین شریعتمداری و سردار محمد کوثری تشییع و در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

ویدئو/راز یک غارت بزرگ

این انقلاب راحت به دست نیامده است

فتنه سبز به زادگاه خود باز می‌گردد!

0 نظر

ارسال نظر

capcha