جانشین فرماندهی ناجا در کرج:

استان البرز یکی از ۵ محور پر تردد کشور است/برخورد ناجا با تخلفات حادثه‌ساز

استان البرز یکی از ۵ محور پر تردد کشور است/برخورد ناجا با تخلفات حادثه‌ساز

به گزارش سراج24، سردار اسکندر مومنی در مراسم بدرقه مسافران نوروزی که صبح امروز در پلیس راه کرج- قزوین برگزار شد، اظهار داشت: موج اول سفرهای نوروزی قبل از سال تحویل بوده است. بخش دیگر سفرها مربوط به بعد از سال تحویل بوده و در ساعات آغازین سال تحویل بر میزان ترددها افزوده شده است.

جانشین فرماندهی ناجا با بیان اینکهآمادگی لازم تا پایان روز 15 فروردین‌ماه باید حفظ شود، بیان کرد: محور کرج- قزوین و کرج-چالوس یکی از محورهای پر تردد کشور بوده و در مجموع استان البرز یکی از 5 محور پر تردد کشور است.

مومنی با بیان اینکه این استان مهم و حائز اهمیت است، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها برای رفاه و ایجاد سفر بهتر برای مسافران نورزی تلاش می‌کنند و لازم است که این تلاش‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه یابد.

وی با بیان اینکه جاده همیشه در کنترل و تسلیم راننده قانونمند است، گفت: از مسافران نوروزی می‌خواهیم در رانندگی خود، سرعت مطمئنه و تمکین به قانون را در دستور کار خود قرار دهند.

جانشین فرماندهی ناجا با بیان اینکه سرعت مطمئنه دارای آثار فراوانی از جمله خسارت کمتر و کاهش شدت حادثه است، بیان داشت: نیروی انتظامی راهبرد پیشگیرانه در تمام محورها با حضور حداکثری نیروها را در دستور کار قرار داده و با تخلفات حادثه‌ساز برخورد می‌کند.

مومنی با بیان اینکه برخورد با جرائم و کنترل مجرمین در حوزه انتظامی از دیگر برنامه‌های نیروی انتظامی است، گفت: برخورد توأم با احترام نیز در دستور کار قرار دارد و این موضوع توسط همکاران رعایت می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشتر تصادفات در چند روز گذشته ناشی از واژگونی خودرو بوده است، افزود: 40 درصد تصادفات دیروز مربوط به واژگونی خودرو بوده که از دلایل واژگونی می‌توان خواب‌آلودگی و یا عدم توجه به جلو را نام برد.

جانشین فرماندهی ناجا با بیان اینکه لازم است مسافران برای سفری ایمن و آسوده داشته باشند، گفت: تصادفات در بعد از ظهر و بعد از صرف ناهار بوده و لازم است که در این زمینه مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

مومنی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید برای کاهش تصادفات و خسارات ناشی از سفرهای نوروزی متحد و همدل شوند، تصریح کرد: دستگاه‌های خدمت‌رسان از جمله هلال‌احمر، اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی در حین انجام مأموریت چراغ‌هایشان را روشن کرده تا نقشی پیشگیرانه در کنترل جاده و حفظ آرامش و ایجاد حفظ امنیت در راننده را ایجاد کنند.

وی با تقدیر رسانه‌ها و نقش تأثیرگذار آنها در کاهش تصادفات رانندگی افزود: از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم که با اطلاع‌رسانی خود در این امر مهم ما را یاری کنند.

اخبار مرتبط

شهادت یک مأمور ناجا در شهرکرد

ویژه برنامه «مدافعان امنیت» در کرج برگزار می‌شود

قدردانی سرلشکر سلامی از مردم و ناجا در تامین نظم و امنیت مراسم عزاداری محرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha