شیخ نبیل قاووق:

هدف اصلی آل‌سعود از هجمه به مقاومت؛ حزب‌الله در بهترین روزها و شرایط خود است

هدف اصلی آل‌سعود از هجمه به مقاومت؛ حزب‌الله در بهترین روزها و شرایط خود است

به گزارش سراج24، شیخ نبیل قاووق معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله تأکید کرد اسرائیل با تمام مؤسسات سیاسی و نظامی‌اش از غافلگیرکننده‌ها و موشک‌های مقاومت به لرزه افتاده، ولی از ارتش‌های کشور عربی حاشیه خلیج فارس ترسی ندارد.

وی پرسید: چه‌کسی اسرائیل را از حمله و جنگ بازداشته است؟ توفان قاطعیت (جنگ‌افروزی عربستان در یمن) و غیره یا قدرت و معادلات مقاومت؟ اسرائیل از ارتش‌های رعد شمال (اشاره به رزمایش نظامیان سعودی و چند کشور همسو با سعودی‌ها در منطقه حفرالباطن عربستان) استقبال کرد،‌ زیرا آنها خطری برای اسرائیل ندارند، ولی از هر خانه و مرد و زن و کودک در لبنان وحشت دارد، همین افتخار برای ملت مقاومت کافی است، چرا که آنها شریف‌ترین مردم هستند، آنها اسرائیل را ترسانده‌‌اند و همین عار و ننگ برای عربیتی کافی است که اسرائیل از آن تمجید می‌کند.

شیخ قاووق تصریح کرد: آیا عربیتی که کرامت در آن جایی نداشته باشد، معنا و ارزشی دارد؟ اگر مقاومت و پیروزی‌هایش نبود، هیچ کرامتی برای عربیت باقی نمی‌ماند. ما با خون شهیدان از باقی‌مانده کرامت اعراب حمایت کردیم، ولی اجماع عربی در مقابل سیل خون و جنایاتی که رژیم سعودی در یمن مرتکب می‌شود، کجا قرار دارد؟ این اجماع ادعایی خون یمنی‌ها را می‌ریزد و این جنایات لکه ننگی بر جبین عربیت و همه انسانیت است.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تأکید کرد حجم جنایات سعودی در یمن به چندین برابر جنایات اسرائیل در جنگ جولای 2006 رسیده است و تنها در جنایت سعودی در بازار الخمیس یمن، حدود 140 نفر شهید شدند و اعراب همچنان ساکت هستند، تجاوز سعودی به یمن تا کی ادامه خواهد یافت؟ آنها خود را در باتلاق و بن‌بست قرار دادند، زیرا یک سال از این تجاوز گذشته و هیچ یک از اهدافشان محقق نشده است، صنعاء سقوط نکرد و اراده ملت یمن در هم شکسته نشد، آنها خود را در باتلاق انداختند و می‌خواهند حزب‌الله و سخنرانی‌های جناب سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله را سرزنش کنند.

شیخ قاووق پرسید: آیا هدف سعودی از حمله به حزب‌الله و توصیف آن به‌عنوان تروریستی، شکست سعودی در یمن را جبران خواهد کرد؟ آیا این تصمیمات ضد حزب‌الله، سعودی را از باتلاق یمن خارج خواهد کرد؟

وی تأکید کرد: رژیم سعودی امروز فقط محصول ناامیدی و شکست را در یمن،‌ عراق، سوریه،‌ بحرین و لبنان برداشت می‌کند و این رژیم به‌دنبال شیوه‌ای برای جبران این شکست است، ولی پس از تصمیماتی که علیه حزب‌الله اتخاذ کرد، حزب‌الله راه خود را به‌سوی پیروزی‌ها بدون توجه به تصمیمات و تهدیدهای سعودی تکمیل می‌کند.

شیخ قاووق خاطرنشان کرد حزب‌الله امروز در بهترین شرایط و روزهای خود قرار دارد و قدرت و توانمندی‌‌اش پس از ورود به سوریه چه در زمینه سیاسی، یا نظامی یا مردمی افزایش یافته است و این مسئله سبب افزایش ناامیدی و سرخوردگی سعودی‌ها شده است.

اخبار مرتبط

«سید حسن نصرالله» امروز سخنرانی می کند

خط و نشان نظامی حزب‌الله برای تل‌آویو

استراتژی عربستان برای دخالت در انتخابات لبنان

0 نظر

ارسال نظر

capcha