پرونده های جنایی 94؛

قتل سپهر کوچولو زیر بازارچه/قاتل: صدایی به من گفت؛ بکشش

قتل سپهر کوچولو زیر بازارچه/قاتل: صدایی به من گفت؛ بکشش

به گزارش  سراج24 ، قتل سپهر کوچولو در زیر بازارچه محله وحدت اسلامی را می توان جزو  جنجالی ترین پرونده های جنایی سال  دانست. پرونده ای که علاوه بر ارتکاب جنایت فجیع از سوی قاتل شیشه ای باعث جریحه دار شدن عواطف عمومی شد. قتلی که بسیاری خواهان قصاص قاتل در محل جنایت برای درس عبرت شدن او شدند.


 با ادعاهای قاتل 35 ساله مبنی بر جنون در زمان قتل پرونده برای بررسی  سلامت روحی و روانی اش به پزشکی قانونی ارسال و سرانجام پس از گذشت نزدیک به 6 ماه از قتل کمیسیون پزشکی برای بررسی وضعیت سلامت روانی قاتل  در چهارم اسفند  تشکیل شد.
 
عقربه ها ساعت 13 روز دهم شهرویرماه را نشان می داد که فریادهای زن جوان سکوت محله بازارچه شاپور در خیابان وحدت اسلامی را شکست. اهالی  محل وقتی برای بررسی موضوع به خیابان آمدند باورشان نمی شد با جسد سر بریده  پسر همسایه به نام سپهر روبرو شوند.
 
با اعلام موضوع به بازپرس ویزه قتل تحقیقات جنایی آغاز شد. بررسی ها نشان می داد کودک 10 ساله مقابل خانه شان پس از بریده شدن گلویش به قتل رسیده است. عمق جنایت نشان از کینه قاتل می داد. در ابتدای بررسی ها با توجه به اینکه پدر مقتول در زندان بود کارآگاهان احتمال دادند سپهر کوچولو قربانی کینه و تسویه حساب یک آشنا شده باشد.
 
مادر سپهر که از غم از دست دادن پسرش تاب حرف زدن نداشت در مورد علت قتل پسرش گفت: ساعتی قبل سپهر برای خرید نان به نانوایی رفت. وقتی غیبت او طولانی شد برای رفتن به دنبالش به خیابان آمدم که با جسد پسر کوچولویم جلوی در خانه در حالی که نان دستش بود روبرو شدم. نمی دانم چه کسی پسرم را به قتل رسانده است اما می خواهم او دستگیر و قاتلش را روی دار مجازات ببینم.
 
حرف های دختر 4 ساله سرنخ کشف جنایت
 
در حالیکه هیچ ردی از عامل این جنایت خشن وجود نداشت دختر 4 ساله ای مدعی شد از تراس خانه شاهد قتل بوده و قاتل یک پسر جوان با لباس آبی رنگ بودکه از طرف چپ کوچه فرار کرده است. همین سرنخ کافی بود تا اینکه ماموران با بررسی دوربین شرکت سر کوچه توانستند مردی با لباس آبی رنگ در حالیکه چاقویی خونین در دست داشت را مشاهده کنند. کارآگاهان که با به دست اوردن تصویر قاتل بسیار امیدوار شده بودند،از طریق اهالی متوجه شدند قاتل پسر 35 ساله ای به نام اشکان است که چند کوچه بالاتر زندگی می کند.
 
دستگیری قاتل سرگردان در خیابان
 
در حالیکه انتشار خبر سر بریدن کودک 10 ساله در رسانه ها عواطف مردم را جریحه دار کرده بود ماموران سه روز پس از جنایت موفق شدند قاتل سپهر کوچولو را در حوالی بازار تهران در حالیکه لباسش خونی بود دستگیر کنند. پسر 35 ساله که مدعی بود نمی داند برای چه دستگیر شده است ابتدا خود را معتاد کارتن خواب معرفی کرد اما بعد از دستگیری به قتل سپهر کوچولو اعتراف کرد.
 
صدایی گفت چاقو را بردار و به خیابان برو
 
در خانه بودم و شیشه کشیده بودم یک لحظه صدایی را شنیدم که گفت اشکان چاقو را  از آشپزخانه بردار و به خیابان برو. پیرمرد خوش سیمایی با من حرف می زد که من هم به صدا گوش دادم و با برداشتن چاقو به خیابان رفتم. در کوچه  پسر بچه ای با لباس قرمز بود او عین کودکی های خودم بود. او را در رویاهایم دیده بودم. من در پارک خوابیده بودم که مردی من را صدا زد و وقتی برگشتم به دستانم دستبند زد.
 
اینها اعترافات قاتل سپهر کوچولو بعد از دستگیری است. قاتل 35 ساله که اهل یکی از استان های غربی است می گوید من نمی دانم آیا پسر کوچولو را کشته ام یا نه، من شیشه و مرفین مصرف می کنم. چیزی از قتل را به یاد ندارم و فقط صدای آن پیرمرد را به یاد دارم. یادم می آید چاقویی که از آشپزخانه برداشته بودم را به یک نفر در ناصر خسرو فروختم و به جایش مرفین گرفته و مصرف کردم.
 
من بیمار روانی هستم و چند باری در بیمارستان روانی بستری شده ام. آقای قاضی من را زودتر اعدام کنید تا راحت شوم. اگرچه هیچ جزییاتی  از قتل را به یاد ندارم اما پشیمان هستم. در خانواده ما همه دکتر مهندس هستند و فقط من مایه سرافکندگی هستم. قاتل ها همیشه انگیزه دارند اما من ذهنم بیمار است. چند ماه قبل دوبار رگم را زدم که خودکشی کنم و کاشکی آن موقع می مردم.
 
با اعترافات قاتل سپهر کوچولو ماموران برای مطمن شدن از اینکه قتل توسط معتاد شیشه ای انجام شده است خون روی لباس او را با خون سپهر برسی کردند و متوجه شدند خون روی لباس قاتل متعلق به پسر 10 ساله است.
 
در حالیکه 6 ماه از قتل فجیع کودک 10 ساله می گذرد پرونده او همچنان در حال رسیدگی است. پرونده پس از اعلام نظر کمیسیون روانپزشکی پزشکی قانونی در مورد سلامت روحی و روانی قاتل به دادگاه فرستاده می شود.

اخبار مرتبط

قاتل اردبیلی بالای چوبه دار نرفت

حذف فیزیکی همسر به دلیل حضور شخص سوم از سوی برخی زنان!

صحنه قتل، همسر محمدعلی نجفی در وان خونین حمام منزلش+تصویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha