آرایش انتخابات درون‌حزبی ریاست‌جمهوری آمریکا در دومین سه‌شنبه بزرگ

آرایش انتخابات درون‌حزبی ریاست‌جمهوری آمریکا در دومین سه‌شنبه بزرگ

به گزارش سراج24، پنج ایالت دیگر آمریکا روز سه شنبه در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای گیری کردند و نتایج نشان می دهد که دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون هر دو پیروزی های قاطعی در ایالت بزرگ فلوریدا به دست آورده اند.

روز سه شنبه ایالت های اوهایو، فلوریدا، کارولینای شمالی، ایلینوی و میزوری رای گیری کردند.

ترامپ علیرغم پیروزی در فلوریدا، در ایالت بزرگ اوهایو از رقیب خود جان کیسیک، فرماندار این ایالت، شکست خورد. پیش بینی می شود که دونالد ترامپ در ایلینوی و کارولینای شمالی هم پیروز شود.

کلینتون هم پیشتازی خود را با پیروزی در فلوریدا، اوهایو، ایلینوی و کارولینای شمالی گسترش داد.

همزمان سناتور مارکو روبیو پس از پذیرش شکست در ایالت خود، فلوریدا، تصمیم به ترک رقابت ها برای کسب نامزدی حزب گرفت.

هدف از انتخابات مقدماتی و انتخابات انجمن‌های حزبی چیست؟

آمریکایی‌ها با استفاده از این دو روش نامزدهای مورد نظر حزب‌شان را در هر ایالت انتخاب می‌کنند، فرآیندی که تا پیش از ماه جولای و کنگره احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ادامه خواهد داشت. این مدل‌های انتخاباتی در طول زمان به وجود آمده‌اند و در قانون اساسی آمریکا اشاره‌ای به آنها نشده‌است و شامل تعیین گرایشات هیأت‌هایی است که قرار است یک ایالت را در کنگره حزبی که کاندیدای نهایی در آن انتخاب خواهد شد، نمایندگی کنند.

163 نمایندگی حزبی روبیو به چه کسی تعلق خواهد گرفت

مارکو روبیو توانسته بود تاکنون 163 نمایندگی حزبی را به خود اختصاص دهد. یعنی 163 نماینده در کنگره حزبی جمهوری‌خواهان باید به نفع وی رأی می‌داند. اکنون که وی کناره‌گیری کرده این نماینده‌ها می‌توانند به هر کسی که خواستند رأی دهند.

البته مارکو روبیو می‌تواند از آنها درخواست کند که به نفع یک نامزد خاص رأی دهند اما آنها هیچ الزامی در این امر نخواهند داشت و در نهایت می‌توانند به هر کسی که می‌خواهند رأی دهند. پیشتر بن کارسون، دیگر نامزد جمهوری‌خواه، نیز ضمن کناره‌گیری از انتخابات از دوناد ترامپ اعلام حمایت کرده بود. اما بر اساس قوانین حزب جمهوری‌خواه 8 نمایندگی حزبی که کارسون کسب کرده بود ملزم به تبعیت از وی نیستند.

اخبار مرتبط

اوانجلیکال خائنان به تاریخ بشر

هر کسی با دیکتاتور ترامپ مخالفت کند بدون شک از کار اخراج خواهد شد

فیلم| پیام رئیس جنبش استقلال کالیفرنیا به مردم ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha