نامه ترکی فیصل به اوباما، یادآور ۸۰ سال خدمتگزاری آل سعود به آمریکا

نامه ترکی فیصل به اوباما، یادآور ۸۰ سال خدمتگزاری آل سعود به آمریکا

به گزارش سراج24، پایگاه خبری شبکه تلویزیونی المسیره در مقاله ای تحت عنوان " نامه فیصل.. رسوایی دوران"  به قلم "صلاح العزی" نوشت:  نامه «ترکی فیصل» رئیس سابق اطلاعات سعودی رسوایی است که واقعیت آل سعود را کاملا عیان کرده و به مثابه توهین به ملت سعودی است تا جایی که می توان آن را رسوایی دوران برشمرد.

این نامه اعتراف صریح عربستان به مزدوری و وابستگی به آمریکا از 80 سال پیش است و در بخشی از آن سران سعودی که بزرگترین و ثروتمندترین کشور عربی اسلامی است، در حد یک کارمند خدمتگزار آمریکا تنزل داده شده‌اند.

آمریکا با وجود خوش خدمتی های ریاض، آن را رها می کند

در نامه مزبور اذعان شده است که آمریکا با وجود اعتراف آل سعود به سال ها خدمتگزاری برای آن در نهایت ریاض را رها خواهد کرد و جالب اینکه ترکی فیصل در این نامه به امید جلب محبت آمریکایی‌ها تمام خدماتی که آل سعود به آنان ارائه کرده بود، یادآور شد تا شاید قدردان خوبی‌های آل سعود باشند.

حمله سعودی به یمن و سوریه برای اجابت خواسته‌های آمریکا

همچنین این نامه اعتراف به مشارکت عربستان در حمله به یمن و سوریه در پاسخ به خواست آمریکا و اجرای طرح های آن است.

از سوی دیگر این نامه دلیل روشنی بر این است که مزدوران هرچقدر در برابر اربابان خود زانو بزنند، بهایی ندارند و روزی می رسد که همین اربابان به نفع منافع خود آنان را کنار گذاشته و لگدکوب می کنند.

آمریکا مزدوران خود را کنار خواهد گذاشت

نامه فیصل مصداق بارز هشدار ده سال پیش «حسین بدرالدین حوثی» است مبنی بر اینکه آمریکا نه تنها مزدوران خود را کنار خواهد گذاشت بلکه آنان را به آتش کشیده و رها خواهد کرد و دیر یا زود نوبت سران سعودی نیز فرا خواهد رسید همانطور که واشنگتن پیش از این با دیگران همین کار را کرد.

این نامه در واقع زانو زدن و چاپلوسی خفت بار برای آمریکا پس از 80 سال خدمت گزاری به آن است و به مثابه اعلام آمادگی برای فرمانبرداری است.

کمک عربستان به اسرائیل برای اشغال کامل فلسطین بعید نیست

در این میان روشن است که آمریکا به دنبال تحریک عربستان است تا بیش از پیش در برابر آن زانو زده و بیش از گذشته مجری طرح های آن باشد و به زودی واقعیت این موضوع را خواهیم داد و بعید نیست که آمریکا عربستان را به جنگ علیه طرفهای جدید سوق دهد تا به نمایندگی از آن وارد این جنگ ها شود به این معنی که عربستان به طور مستقیم وارد جنگ در سوریه، عراق و لبنان شده و در تلاش برای نابودی حزب الله برخواهد آمد و بعید نیست که حتی در سرکوب جنبش های جهادی و مقاومت فلسطین مشارکت کرده و این امکان را برای اسرائیل فراهم کند که بتواند فلسطین را به طور کامل به اشغال در آورد آن هم پس از اینکه روابط بین ریاض و تل آویو به طور کامل عادی سازی شده است.

سران سعودی، خدمتگزاران ترسو آمریکا و اسرائیل

این نامه خط بطلانی به تظاهر سازی آل سعود مبنی بر این است که آنان پادشاه دوراندیشی و عزم و ارداه هستند و نشان می دهد که سران سعودی چیزی نیستند جز خدمتگزارانی ترسو برای آمریکا و اسرائیل.

بله قربان گویی آل سعود به آمریکا

این نامه بر تمام ادعاهای دروغین سعودی برای متقاعد کردن افکار عمومی مردم این کشور و نیز جهان مهر باطل می زند و نشان می دهد ادعای اینکه حمله به یمن به منظور بازگرداندن مشروعیت و امید به این کشور است و تجاوز به سوریه نیز به هدف کمک به انقلاب مردمی این کشور صورت گرفت، دروغی بیش نیست و هدف اصلی سران سعودی چیزی جز پاسخ دادن به خواست و تمایلات آمریکا نیست.

نامه فیصل گواه پایمال کردن آشکار عربیت و حقوق عربها است که آل سعود مدعی احقاق و حمایت از آن است در حالی که باید پرسید آیا یک عرب اصیل، خدمتگزار دشمن و مزدور آن بوده و به دین و وطن و مردم خود خیانت می‌کند؟

این نامه درواقع از دروغ بزرگ آل سعود در خدمت به حرمین شریفین پرده برداشته و اعتراف خود آنان به این است که فقط خدمتگزار آمریکا و اسرائیل هستند.

سربازان سعودی قربانیان بی ارزش کاخ سفید

در بخشی از این نامه نیز اعتراف شده است که صدها افسر و سرباز سعودی که در یمن کشته یا اسیر و یا مجروح و مفقود شده اند قربانی های بی ارزشی در درگاه کاخ سفید بودند.

اخبار مرتبط

‌دولت دوازدهم و فرصتی برای جبران گذشته‌

علت تناقض رفتاری مقابل اروپا چیست؟

سخنگوی پنتاگون: درباره البغدادی نمی‌توانم چیزی بگویم!

0 نظر

ارسال نظر

capcha