رای ورزش‌های دیگر ایران امن است اما برای فوتبال امن نیست؟!

حسنی‌خو: رأی AFC سیاسی است و باید آن را بشکنیم/ مسئولان فدراسیون جدی‌تر برخورد کنند

حسنی‌خو: رأی AFC سیاسی است و باید آن را بشکنیم/ مسئولان فدراسیون جدی‌تر برخورد کنند

به گزارش سراج24، رضا حسنی‌خو درباره رأی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص اینکه تیم‌های ایرانی و عربستانی باید در کشور بی‌طرف به میدان بروند، اظهار داشت: این رأی سیاسی است و باید فدراسیون فوتبال از طریق فیفا و سازمان‌های مربوطه پیگیر آن باشد. سنگ بنایی که AFC گذاشته است، اصلاً خوب نیست.

وی در مورد اینکه می‌پذیرد فدراسیون علی کفاشیان در زمینه مجادله ایران و عربستان کوتاهی کرده‌ است، گفت: فکر نمی‌کنم کوتاهی صورت گرفته باشد. کفاشیان و علیرضا اسدی به AFC رفتند و پیگیر بودند. متأسفانه تیمی که در AFC چیده شد، لابی قوی داشت و همه عرب بودند. ما باید تلاش کنیم که این رأی را بشکنیم.

مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه بهتر نبود، مسئولان فدراسیون فوتبال به فیفا شکایت می‌کردند،گفت: همین الان هم می‌توانیم شکایت کنیم. نمی‌دانم به لحاظ قانونی می‌توانیم این کار را انجام دهیم یا خیر، اما هر چه زودتر باید این شکایت صورت بگیرد. فردا روزی در بحبوحه مشکلات کره‌شمالی و کره‌جنوبی، طرف کره‌شمالی می‌تواند بگوید ما هم در خاک کره‌جنوبی بازی نمی‌کنیم. سنگ بنایی که AFC گذاشته به هیچ عنوان خوب نیست.

حسنی‌خو ادامه داد: چطور AFC اجازه می‌دهد کشورهای عراق و افغانستان بازی‌های خود را در  ایران بازی کنند اما اجازه بازی تیم‌های عربستانی در ایران را نمی‌دهد؟ لیگ جهانی والیبال در ایران برگزار شده و کشورهای مختلف در کشورمان به میدان رفته‌اند. چطور در اینجا ایران امن است اما در فوتبال امن نیست؟ معلوم است رایی که صادر شده، سیاسی است. دوستان در فدراسیون فوتبال نیز باید جدی‌تر برخورد کنند و پیگیر باشند.

وی در خصوص اقدام وزارت ورزش و جوانان در واکنش به رأی AFC گفت: منتظر بازگشت علی کفاشیان از سوئیس هستیم تا جلساتی را برگزار کنیم و هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد. همچنین با بازگشت کفاشیان، با دوستان در وزارت امور خارجه نیز جلساتی برگزار خواهیم کرد تا اقدامات لازم صورت بگیرد.

اخبار مرتبط

برانکو زیر توافق با مصری ها زد

ادعای یکی از مسئولان باشگاه عربستانی/برانکو، سرمربی الاهلی عربستان شد

دلیل انتقال برانکو به الاهلی مشخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha