کارشناس فضای مجازی:

باید تبلت‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان با محدودیت‌های خاص طراحی کرد

باید تبلت‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان با محدودیت‌های خاص طراحی کرد

به گزارش سراج24،روح‌الله مؤمن‌نسب  درباره برخی مخاطرات استفاده بیش از حد و ناصحیح از فضای مجازی اظهار داشت: در جامعه امروز حتی کودکان و نوجوانان نیز از گوشی‌های هوشمند و تبلت استفاده می‌کنند و ما برای استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها باید در کشور دارای ضابطه باشیم.

وی افزود: باید بررسی و مشخص کنیم که دانش‌آموزان و نوجوانان از چه سنی و از چه نوع گوشی‌ هوشمند و تبلت می‌توانند استفاده کنند.

مؤمن‌نسب خاطرنشان کرد: باید تبلت‌هایی برای سنین پایین‌تر و دانش‌آموزان طراحی کرد که دارای محدودیت‌های خاصی باشد مثلا هر سایتی را پشتیبانی نکند، همه نوع بازی را اجرا نکند، بعد از 15 دقیقه کار با آن پیام هشدار ارسال کند، با هر کسی امکان تماس حاصل نشود و بعد از ساعت مشخصی خاموش شود.

این کارشناس فضای مجازی متذکر شد: باید مشخص کرد که از چه سنی بچه‌‌ها می‌توانند تبلت تهیه کنند مثلا در آمریکا قانون است که افراد زیر 13 سال نمی‌توانند از تبلت استفاده کنند و از سن 13 تا 18 سال تحت مراقبت می‌توانند از تبلت‌های مخصوص دانش‌آموزان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته میانگین معدل دانش‌آموزان راهنمایی 14 بود اما امسال این عدد به 12 کاهش یافته است و اگر همین روند توسعه اینترنت به این شکل بی‌قانون در کشور ادامه یابد، در سالهای آینده این عدد، افت بیشتری خواهد داشت.

مومن‌نسب افزود: این موضوع در دانشگاه‌ها و مراکز علمیه نیز صادق است.

این کارشناس فضای مجازی متذکر شد: دلیل بسیاری از طلاق‌های عاطفی و جنسی که در کشور ما اتفاق می‌افتد و آمار دقیقی از آنها منتشر نمی‌شود همچنین پایین آمدن سن آلزایمر در کشور و کم حافظه شدن افراد، همین استفاده نادرست از فضای مجازی است؛ دیدن عکس‌ها و فیلم‌های غیراخلاقی در فضای مجازی توسط دانش‌آموزان موجب بلوغ زودرس آنها می‌شود که این موضوع می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

مؤمن نسب در پایان یادآور شد: مسئولان کشور همانگونه که به فکر تحصیل دانش‌آموزان در سراسر کشور هستند باید راهکارهایی را برای آنها زمانی که در منزل هستند، طراحی کنند و آنها را به حال خویش رها نکنند.

اخبار مرتبط

هشتک‌های پیج اینستاگرامی روحانی را ببینید!

مهمانان جلسه امروز مجلس+عکس

هشتگ‌های«اینستاگرام» اولین قربانی نقد دولت

0 نظر

ارسال نظر

capcha