شخصیت‌ برجسته دروزی‌های لبنان:

آماده‌ایم در کنار حزب‌الله در سوریه بجنگیم/ اعراب سرگرم ائتلاف با اسرائیل هستند

آماده‌ایم در کنار حزب‌الله در سوریه بجنگیم/ اعراب سرگرم ائتلاف با اسرائیل هستند

به گزارش سراج24، "فوزی الکوداشی" از شخصیت‌های دروزی و عضو فعالیت توحیدی در لبنان ، انقلاب اسلامی ایران را نقطه تحولی در تاریخ کشورهای اسلامی و عربی دانست و گفت: این انقلاب چهره‌ای متمدنانه و توام با فرهنگ را به تمام جهانیان بخشید، حتی این انقلاب به اسلام و مسلمانان نگاه تازه داد و برداشت جهانیان از اسلام و مسلمانان را بهبود بخشید.

وی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و غرب افزود:  این پیروزی هسته‌ای جایگاهی ارزنده در جهان به جمهوری اسلامی ایران بخشیده است، اکنون همه نگاه‌های کشورهای جهان به جمهوری اسلامی دوخته شده، چرا که این پیروزی در وهله نخست برای ایران یک موفقیت است و در وهله دوم موفقیتی برای مسلمانان جهان تلقی می شود، البته این پیروزی برای همپیمانان ایران نیز رقم خورده است، همپیمانانی نظیر حزب‌الله که ما هم از حزب الله هستیم و برای رزمندگان مقاومت در لبنان ، فلسطین ، سوریه ، جولان اشغالی ، یمن و افغانستان و همه کشورهای دیگر هم این یک پیروزی است.

وی با اشاره به قدرت منطقه ای ایران افزود: مساله سوم مربوط به سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، همه کشورها بر قدرت جمهوری اسلامی ایران اذعان کرده‌اند، هم اکنون سایر کشورهای عربی باید از این سیاست و خط مشی سیاسی ایران تبعیت کنند، چرا که در راس این سیاست‌ها بخش مربوط به مساله فلسطین قرار دارد.

فوزی الکوداشی ایران را حامی مظلومان جهان دانست و در این باره گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها سند و پشتوانه امت اسلامی و تنها مدافع از مظلومان جهان است، سیاستی که هم اکنون از سوی ایران شاهد هستیم انتظار می رفت، همین سیاست را از خود عرب‌ها شاهد باشیم و آنها هم به نوبه خود از مظلومان دفاع و حمایت کنند، اما همان گونه که می بینیم عرب‌ها درپس پرده، سرگرم توطئه و ایجاد ائتلاف با دشمن صهیونیست هستند.

وی با تاکید بر اینکه"دروزی‌ها به حمایت مقاومت لبنان چشم دوخته‌اند" ، افزود: آنها(اعراب) نه تنها برضد عرب‌ها سرگرم توطئه افنکی و فتنه گری هستند، بلکه برضد خودشان هم ندانسته توطئه می‌کنند، موضع ما در قبال این کشورها موضع محکومیت و عدم حمایت است، البته ما در لبنان چشم امیدمان به مقاومت اسلامی حزب الله است و روی این مقاومت حساب کرده‌ایم که در راس آن سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان است.

این شخصیت لبنانی درباره وجه تسمیه دروزی‌ها گفت:  ما مسلمانان موحد هستیم . ما به عنوان یک گروه موحد شیعی هستیم، ما تمام امامان را به رسمیت می شناسیم و تا امام عزیز و منصور القائم ایمان داریم، این عزیزان همه امامان ما هستند.

وی درباره نوع روابط این جریان با حزب الله لبنان گفت: ما با هم در ارتباط هستیم، ولی در اینجا یعنی در لبنان اوضاع کمی متفاوت می‌شود، گروهی هستند که تابع ولید جنبلاط هستند، شما شاید آنها را می شناسید یا درباره آنها مطالبی را شنیده باشید، شما از نگرش‌های وی هم اطلاع دارید، زمانی وی از حزب الله حمایت می‌کند و زمانی دیگر هم با حزب الله دشمنی می‌ورزد. زمانی با 8 مارس است و زمانی دیگر هم با گروه 14 مارس، زمانی با سوریه خوب می‌شود و زمانی دیگر با سوریه دشمنی می‌کند، این مواضع و شکل مواضع وی منحصر به فرد و ویژه خودش است.

وی از "وئام وهام" به عنوان شخصیت مورد قبول این جریان یاد کرد و گفت: آن کسی که ما به او افتخار می‌کنیم آقای وئام وهاب است، او کسی است که روابط بسیار خوبی را با تمام اهل عقل و منطق دارد،‌ او در جبل الشیخ و جولان و بسیاری از مناطق دیگر سوریه روابط خوبی با تمام دروزی‌ها دارد، از این رو وی با همه همکاری دارد و به همه کمک می‌کند، موضع ما همسو با حزب‌الله است.

این شخصیت دروزی لبنان برای نبرد با تروریست ها در کنار ارتش سوریه ابراز آمادگی کرد و افزود: درصورتی که از ما خواسته شود، در جبهه‌های نبرد اعزام شویم و در این جبهه‌ها نبرد کنیم ما آمادگی خود را برای مشارکت در جنگ اعلام می‌کنیم و حاضریم در سوریه در کنار حزب الله لبنان بجنگیم.

وی در پاسخ به این سوال که "ائتلاف شما با حزب‌الله هنوز به حضور و مشارکت نظامی ارتقاء یافته است یا خیر" گفت:  آنها به نیرو و رزمنده نیازی ندارند، نیاز آنها تنها به سلاح و مهمات است، سلاح هم البته وجود دارد، شما در السویداء و جولان دیده اید، آنها در جبهه‌ها حضور دارند و شما باید بدانید که در جبهه‌های نبرد حدود 6 هزار موحد در کنار رزمندگان مقاومت و در کنار ارتش سوریه و در کنار ارتش لبنان به شهادت رسیده اند، البته بخشی از این افراد هم در کنار مردم بودند که در پشت جبهه‌ها به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به نقش سمیر قنطار آزاده شهید در مبارزه با تکفیری‌های مورد حمایت رژیم صهیونیستی در سوریه افزود: در مدت اخیر سمیر قنطار نقشی اساسی در تاسیس بستر مبارزه نظامی برضد اسرائیل را برعهده گرفته بود و زمانی که رژیم اشغالگر خطر این مرد بزرگ را متوجه شد، وی را زیر نظر قرار داد و با ایجاد کمین در مسیر او  در جرمانا که صدها کیلومتر از میادین نبرد فاصله داشت او را به شهادت رساند.

این عضو دروزی های لبنان از تشکیل گروهی مبارز توسط قنطار  پیش از شهادتش خبر داد و گفت: این گروه راه و منش سمیر القنطار را ادامه خواهد داد، حتی اکنون گروه‌هایی به نام شهید سمیر القنطار تاسیس شده است.

الکوداشی در پاسخ به این سوال که فعالیت این گروه بیشتر در کدام مناطق سوریه محدود خواهد بود، تصریح کرد: این گروه در همه جا حضور دارند ولی بیشتر در مناطق جنوبی و در جبهه‌های جنوبی حضور دارند و مبارزه می‌کنند، البته همه این گروه‌ها با مقاومت به صورت مداوم و پیوسته در ارتباطند.

وی افزود:  این گروه‌ها در مرزهای جولان حضور دارند، این منطقه با جنوب لبنان و مزارع شبعا و جولان هم مرز است، اکنون داعش و جبهه النصره در جولان اشغالی حضور دارند، این منطقه حد فاصل بین فلسطین اشغالی و خاک سوریه قرار دارد.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha