تماس با مسئولان مصر ادامه دارد/

حماس: هیئت حماس بزودی به قاهره می رود

حماس: هیئت حماس بزودی به قاهره می رود

به گزارش سراج24، به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، اسماعیل رضوان از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که با وجود حوادث اخیر و اتهامات باطل علیه حماس اما تماس های این جنبش با طرف مصری به منظور آرام کردن اوضاع و بهبود روابط دو طرف ادامه دارد و حماس آماده اعزام هیئت خود به قاهره در صورت دریافت دعوت از سوی مسئولان مصر است.

وی افزود که ارتباط ما با طرف مصری قطع نشده است و امیدواریم که سفر هیئت حماس به قاهره که از قبل برای آن برنامه ریزی شده بود، انجام شود.

از سوی دیگر یک منبع جنبش حماس اعلام کرد که یک هیئت از رهبران حماس در نوار غزه و خارج از آن طی روزهای آینده به قاهره سفر می کند.

این منبع افزود که هیئت حماس بنا به دعوت دستگاه اطلاعات مصر بزودی به قاهره می رود و زمان این سفر نیز بستگی به این دارد که مسئولان مصر گذرگاه مرزی رفح را بازگشایی کنند.

این در حالی است که «مجدی عبدالغفار» وزیر کشور مصر هفته پیش با اعلام دستگیری باند ترور هشام برکات دادستان کل سابق مصر مدعی شد که برخی افراد منتسب به جنبش حماس در این ترور دست داشته اند.

بر پایه این گزارش، مسئولان مصر مدعی هستند که برخی افراد منتسب به جماعت اخوان المسلمین که مقیم خارج هستند با همدستی تعدادی از افراد منتسب به جنبش حماس ترور هشام برکات طراحی و اجرای کرده اند.

هشام برکات (64 ساله) در انفجار خودروی خود که ماه ژوئن سال گذشته در قاهره رخ داد، کشته شد و نیروهای امنیتی اخیرا 14 نفر را در این باره دستگیر کرده اند.

در همین رابطه جنبش حماس اتهامات مقامات مصر علیه این جنبش درباره دست داشتن در ترور دادستان کل سابق این کشور را رد کرد.

سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که اظهارات مقامات مصر درباره دست داشتن حماس در ترور «هشام برکات» دادستان کل سابق مصر صحت ندارد و با تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه روابط بین حماس و قاهره منافات دارد.

این جنبش تاکید کرد که «ما از انسان‌های با غیرت در مصر می‌خواهیم که به مسئولیت‌های خود عمل کنند تا پای گروه‌های فلسطینی به اختلافات داخلی مصر کشیده نشود.

اخبار مرتبط

ولیعهد عربستان وارد لندن شد

چرا بن سلمان برای نخستین سفر خود قاهره را برگزید

واکنش حماس به حادثه سانچی

0 نظر

ارسال نظر

capcha