سردار جوانی در گفتگو با «سراج 24»:

مسیر حکام سعودی به سمت فروپاشی است/ نمایش همراستایی آل‌سعود و صهیونیست‌ها با تروریست خواندن حزب الله/ عربستان هر روز بی‌آبروتر می‌شود

مسیر حکام سعودی به سمت فروپاشی است/ نمایش همراستایی آل‌سعود و صهیونیست‌ها با تروریست خواندن حزب الله/ عربستان هر روز بی‌آبروتر می‌شود

سردار یدالله جوانی، مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با سراج24 در پاسخ به این پرسش که تا چه حد عربستان از تروریست خواندن حزب الله می تواند به اهداف خود برسد، گفت: عملکرد آل سعود در جنگ یمن می تواند به روشنی پاسخگوی سوال باشد.

وی افزود: حکومت عربستان در فروردین امسال با این تصور که می تواند ظرف چند روز جریان حوثی ها را نابود کند و دولت دست نشانده خود را به قدرت برگرداند، به یمن حمله کرد و با گذشت بیش از 11 ماه از جنگ یمن همه کارشناسان اذعان می کنند عربستان در جنگ یمن دچار شکست سنگین شده است و هرچه این جنگ طولانی تر می شود، عربستان متحمل هزینه های بیشتری خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: متوقف کردن جنگ از سوی عربستان نیز شکست این کشور را در جنگ یمن آشکارتر خواهد کرد، لذا جنگ یمن آزمونی برای ناتوانی عربستان بود.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: عربستان با هزینه کردن میلیاردها دلار تلاش کرد در سوریه تغییرات ایجاد کند در حالی که برخی کشورهای مرتجع منطقه به همراه آمریکا، رژیم صهیونیستی و ترکیه و عربستان در جهت فشار وارد کردن به بشار اسد هم هدف شده بودند، اما در صحنه سوریه تروریستها و حامیان آنها شکست سنگینی را متحمل شدند.

سردار جوانی افزود: در عراق نیز عربستان نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند؛ وضعیت به گونه ای است که همه اقدامات آل سعود موجب بی آبروتر شدن آن شده است و در شرایطی نیست که بتواند به اهداف بلند پروازانه خود دست پیدا کند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مطالبی نیز که از زبان مسئولان سعودی مطرح می شود ناشی از نوعی استیصال است و در داخل حکومت سعودی عقلانیتی وجود ندارد که بر اساس محاسبه گری برنامه ریزی کند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه عربستان دست نشانده غرب و صهیونیستها شده است، گفت: مسیر حکام سعودی به سمت فروپاشی است و اربابان آل سعود نیز می خواهند با استفاده از عربستان شکستهای خود را در منطقه به تاخیر بیندازند و اختلافات را در جهان اسلام ایجاد و تشدید کنند.

وی عنوان کرد: مطرح کردن حزب الله به عنوان یک گروه تروریستی از سوی عربستان با اقبال کامل روبرو نشد و بسیاری از دولتهای عربی این مسئله را محکوم کردند و ملتهای مسلمان کاملا می دانند که عملکرد حزب الله در جهت دفاع از هویت فلسطین، لبنان و اسلام است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حزب الله بعد از چند دهه ناکامی اعراب در مقابله با رژیم صهیونیستی توانست اولین شکست راهبردی را نصیب این رژیم کند؛ وقتی عربستان حزب الله را در زمره گروه های تروریستی قرار می دهد نشان از این دارد که آل سعود با رژیم صهیونیستی هم هدف و هم راستا است.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان اظهار کرد: تحولات منطقه حماقتی را که خداوند در دشمنان اسلام قرار داده است، آشکارتر می کند و عربستان در جهان اسلام رسوا شده است.

 

اخبار مرتبط

علمای اسلامی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند

نام قاتل شهید «عماد مغنیه» فاش شد

گام‌های ملموس برای توقف سیاست‌های رژیم صهیونیستی برداشته شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha