نهاوندیان در لندن:

عصر رشد و ثبات اقتصادی در ایران آغاز شده است

عصر رشد و ثبات اقتصادی در ایران آغاز شده است

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محمد نهاوندیان رییس دفتر رئیس‌جمهور در نشستی که به ابتکار روزنامه فایننشیال تایمز با عنوان ایران، فرصت ها و چالش ها در یک قدرت اقتصادی در لندن برگزار شد ، به تشریح فرصت های سرمایه گذاری و تبیین سیاست های تعاملات اقتصادی ایران برای پذیرش سرمایه گذاری خارجی پرداخت.

نهاوندیان در این نشست که سرمایه گذاران بزرگ، مدیران ارشد بانکها، صاحبان بنگاه های اقتصادی و شخصیت های سیاسی و اقتصادی زیادی از انگلیس و سایر نقاط جهان حضور داشتند، با اشاره به اینکه ایران امن ترین کشور منطقه خاورمیانه است، گفت: نقش ایران در منطقه غیر قابل انکار است و جمهوری اسلامی ایران در صلح ، امنیت و پیشرفت منطقه،از هر لحاظ بالاترین جایگاه را دارد.رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید براینکه عصر جدیدی در اقتصاد ایران ایجاد شده است، گفت: عصر رشد و ثبات اقتصادی در ایران آغاز شده است. پیش بینی های حتی موسسات غربی از رشد٥/٥٪براساس سال٢� ١٦و سالهای بعد حکایت دارد و این بیش از دو برابر متوسط رشد ١� سال گذشته است.

وی در تبیین ظرفیت‌ها و فرصت‌های پیش رو در اقتصاد ایران و نیز رویکردهای جدید ایران برای تعامل با اقتصاد جهانی در حوزه سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری، تولید و صادرات مشترک افزود: در رویکرد واقع بینانه،  آینده را باید شناخت و در رویکرد پیشرو در ساختن این آینده باید شریک شد. مهم این است که این آینده و واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت همچنان که اقتصاد پرقدرت و آینده دار ایران واقعیتی است که نمی‌توان آنرا نادیده گرفت.

رییس دفتر رئیس‌جمهور افزود: خوب که دقت کنید عدم توجه به واقعیت های انکار ناپذیر ایران به ناکامی انجامیده است و  تجربه نشان داده که سیاست ظالمانه تحریم بازی باخت- باخت بود و تجربه اخیر برجام نشان از پیروزی سیاست برد- برد دارد. در تجربه اقتصادی هم باید به دنبال برد- برد باشیم. آینده اقتصاد ایران فرصتی برای همه است. همه کسانی که تعامل سازنده را باور داشته و بخواهند در مسیر پیشرفت مشارکت داشته باشند.

نهاوندیان در ادامه تاکید کرد: در شناخت اقتصاد ایران باید دو مولفه ظرفیت‌ها و سیاست‌ها را در نظر داشت.

رییس دفتر رئیس‌جمهور از  نفت و گاز و پالایش، نیرو و برق و آب، معادن و صنایع معدنی، خودرو،خدمات فنی و مهندسی که در 10سال گذشته ٢٣٣پروژه توسط ایران در کشورهای دیگر به انجام رسیده ، توریسم و حمل ونقل به عنوان بخش های مهمی از ظرفیتهای اقتصاد ایران نام برد.

نهاوندیان در تبیین سیاست های اقتصادی نیز گفت: رویکرد مستقلانه و در عین حال تعامل سازنده با جهان و استقبال از سرمایه گذاری های مشترک، تقویت بخش خصوصی، فضای کسب و کار با دو عنصر شفافیت و رقابت، اصلی ترین سیاست های اقتصادی دولت یازدهم را تشکیل می دهند.

وی افزود: کاهش ریسک اقتصادی در کنار کاهش تورم، ایجاد ثبات در بازار ارزی و رونق دادن به بورس، ایجاد ثبات در سیاست های اقتصادی و کاهش ریسک سیاسی و تحکیم مناسبات با همسایگان از جمله اقدامات دو سال گذشته دولت ایران بوده است.

رییس دفتر رئیس‌جمهور گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران در حوزه سرمایه گذاریهای مشترک در بخش های مختلف واقع بینانه و رو به آینده است و برای گسترش این سرمایه گذاریها و افزایش تعامل و همکاری ها، برنامه ریزی های خوبی بعمل آمده است.

اخبار مرتبط

توطئه تازه دولت انگلیس با بهره‌گیری از پادوهای فرقه شیرازی

دستگیری عوامل حمله به سفارت ایران در لندن

دفاع نهاوندیان از عملکرد معاونت اقتصادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha