رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

شهدای مدافع حرم تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند/ ساماندهی ۱۲هزار گلزار شهدا در سطح کشور

شهدای مدافع حرم تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند/ ساماندهی ۱۲هزار گلزار شهدا در سطح کشور

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام سید محمد‌علی شهیدی‌محلاتی اظهار داشت: در زمینه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت علاوه بر فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام شده، دبیرخانه‌ای براساس ماده 63 قانون متشکل از اعضای هیئت دولت و روحانیون حوزه علمیه قم به‌ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: نشر و ترویج فرهنگ و شهادت را در مدارس و دانشگاه‌ها و نماز جمعه‌های سراسر کشور آغاز کرده‌ایم و فرازهایی از وصیت شهدا در نماز جمعه‌ها قرائت می‌شود.

شهیدی محلاتی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ شهادت در جامعه بیان کرد: بنیاد شهید براساس تأکیدات مقام معظم رهبری و مراجع تقلید و همچنین رئیس‌جمهور مبنی بر ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می‌کند.

وی گفت: 22 اسفندماه به نام روز شهید نامگذاری شده و یکی از برنامه‌های کاری بنیاد شهید بر این اساس است و در سفر به قم نیز از رهنمود مراجع تقلید و علما استفاده کردیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بنیاد شهید فعالیت‌های فرهنگی است، افزود: تعلیم و تربیت نسل جوان باید براساس فرهنگ ایثار و شهادت باشد تا این فرهنگ در جامعه ترویج شود.

شهیدی محلاتی با بیان اینکه 19 هزار و 100 گلزار شهدا در سراسر کشور وجود دارد، بیان کرد: ساماندهی گلزار شهدا از سال 86 آغاز شده است و تاکنون 12 هزار گلزار شهدا ساماندهی شدند و 500 گلزار شهدا نیمه‌کاره و در دست اقدام است.

وی گفت: در نشستی که با نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت برگزار شد جان‌باختگان منا به‌عنوان شهید منا تلقی می‌شوند و از نظر فرهنگی همسر و فرزندان این شهدا از خدمات بنیاد شهید بهره‌مند می‌شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: شهدای مدافع حرم نیز زیر پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند و خانواده این شهدا از خدمات بنیاد شهید بهره می‌برند.

اخبار مرتبط

همکاری بنیاد شهید با هلال احمر برای تامین داروهای جانبازان

۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران استان سمنان احداث می‌شود

گردهمایی همسران شهدای مدافع حرم در قطعه سرداران بی‌پلاک+ عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha