رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

شهدای مدافع حرم تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند/ ساماندهی ۱۲هزار گلزار شهدا در سطح کشور

شهدای مدافع حرم تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند/ ساماندهی ۱۲هزار گلزار شهدا در سطح کشور

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام سید محمد‌علی شهیدی‌محلاتی اظهار داشت: در زمینه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت علاوه بر فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام شده، دبیرخانه‌ای براساس ماده 63 قانون متشکل از اعضای هیئت دولت و روحانیون حوزه علمیه قم به‌ریاست رئیس‌جمهور تشکیل شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: نشر و ترویج فرهنگ و شهادت را در مدارس و دانشگاه‌ها و نماز جمعه‌های سراسر کشور آغاز کرده‌ایم و فرازهایی از وصیت شهدا در نماز جمعه‌ها قرائت می‌شود.

شهیدی محلاتی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ شهادت در جامعه بیان کرد: بنیاد شهید براساس تأکیدات مقام معظم رهبری و مراجع تقلید و همچنین رئیس‌جمهور مبنی بر ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می‌کند.

وی گفت: 22 اسفندماه به نام روز شهید نامگذاری شده و یکی از برنامه‌های کاری بنیاد شهید بر این اساس است و در سفر به قم نیز از رهنمود مراجع تقلید و علما استفاده کردیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بنیاد شهید فعالیت‌های فرهنگی است، افزود: تعلیم و تربیت نسل جوان باید براساس فرهنگ ایثار و شهادت باشد تا این فرهنگ در جامعه ترویج شود.

شهیدی محلاتی با بیان اینکه 19 هزار و 100 گلزار شهدا در سراسر کشور وجود دارد، بیان کرد: ساماندهی گلزار شهدا از سال 86 آغاز شده است و تاکنون 12 هزار گلزار شهدا ساماندهی شدند و 500 گلزار شهدا نیمه‌کاره و در دست اقدام است.

وی گفت: در نشستی که با نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت برگزار شد جان‌باختگان منا به‌عنوان شهید منا تلقی می‌شوند و از نظر فرهنگی همسر و فرزندان این شهدا از خدمات بنیاد شهید بهره‌مند می‌شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: شهدای مدافع حرم نیز زیر پوشش بنیاد شهید قرار گرفتند و خانواده این شهدا از خدمات بنیاد شهید بهره می‌برند.

اخبار مرتبط

وصایای مهم شهید مدافع حرم به حزب‌اللهی‌ها و خانواده‌اش درباره قرآن و انقلاب

بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگر، مشکلات ایثارگران زلزله زده کرمانشاه است

«شهرری» رتبه دوم تعداد شهدای مدافع حرم در کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha