آیت‌الله شفیعی در اجلاسیه خبرگان:

لفظ عدم احراز یا عدم صلاحیت بین مردم نیاز به توجیه و تفسیر دارد

لفظ عدم احراز یا عدم صلاحیت بین مردم نیاز به توجیه و تفسیر دارد

به گزارش سراج24، جلسه سوم اجلاس خبرگان صبح روز چهارشنبه 19 اسفندماه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز به کار کرد.

آیت الله سیدعلی شفیعی نخستین سخنران پیش از دستور این جلسه بود که نطق خود را با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) و ابراز تأسف از عدم حضور آیات یزدی و مصباح که در دوره پنجم مجلس خبرگان حضور ندارند، آغاز کرد.

وی سپس از رهبر معظم انقلاب، شورای نگهبان، وزارت کشور، جامعه مدرسین حوزه علمیه و تمام دست اندرکاران برگزاری انتخابات قدردانی کرد.

این عضو مجلس خبرگان پیرامون ضرورت دفاع و حمایت از عملکرد شورای نگهبان درباره احراز صلاحیت‌ها سخن گفت و افزود: علیرغم قابل تقدیر بودن زحمات شورای نگهبان در بحث احراز صلاحیت‌ها، اما وجود لفظ عدم احراز صلاحیت و یا عدم صلاحیت در جامعه و بین مردم نیاز به توجیه و تفسیر دارد، زیرا عده‌ای که در شهرستان‌ها دارای مناصب عالی و مورد اعتماد مردم هستند، اما با استناد به مواردی از قانون  انتخابات، صلاحیت آنها احراز نشده با تزلزل جایگاه در بین مردم مواجه می‌شوند و مردم در مورد او حرف و حدیث‌هایی زده و حیثیت فرد از بین می‌رود.

آیت‌الله شفیعی یادآور شد: با اینکه قطعاً نظر شورای نگهبان این‌گونه نیست، اما به دلیل وجود این لفظ در قانون، مستمسکی برای هتک حیثیت افراد می‌شود. لذا باید الفاظ قانون اصلاح شود و به کلماتی که مفهوم بد نداشته باشند، تبدیل شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان تأکید کرد: ما به عنوان نماینده مردم در مجلس خبرگان موظفیم هم جایگاه ولایت‌فقیه و هم جایگاه مجلس خبرگان را برای آنان تبیین کرده و در عین حال پیگیر مشکلات مردم و جامعه هم باشیم.

اخبار مرتبط

تلاش غیرعادلانه برخی کاندیداها برای احراز اجتهاد نشانگر عدم‌صلاحیت آنهاست

رسانه های صهیونیستی و غربی برای مقابله با اسلام همگام هستند

سرانجام توفیقی به مجلس معرفی نشد/ گزینه احتمالی فرجی دانا

0 نظر

ارسال نظر

capcha