در نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده مطرح شد؛

مولاوردی: درباره اعدام مردان یک روستا فقط در دادگاه توضیح می‌دهم!

مولاوردی: درباره اعدام مردان یک روستا فقط در دادگاه توضیح می‌دهم!

به گزارش سراج24، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درنشست مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده  استانداری های سراسر کشور که امروز (سه شنبه) در سالن کنفرانس استانداری تهران برگزار شد در خصوص هم اندیشی در امور زنان و خانواده اظهار داشت : برگزاری چنین جلسات هم اندیشی در امور زنان با توجه به پشت سر گذاشتن سالی سخت، در انتظار گشایشی در دوره پسا تحریم خواهیم بود.

وی افزود: در طول 2 سال گذشته  با همکاری مسئولان توانستیم تاحدودی مشکلات و معضلات را در امور زنان پشت سر بگذاریم اما تا دستیابی به شرایط مطلوب فاصله خواهیم داشت .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری انتخابات باشکوه  و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق ها و همچنین جلب مشارکت زنان تاکید کرد: با تشکیل مجلس کارآمد شاهد برداشتن قدم های اساسی در حوزه زنان و خانواده خواهیم بود.

مولاوردی افزود: حضور مردم  سبب ساز ارتقای سرمایه های اجتماعی است که خود می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف ما در حوزه زنان داشته باشد .

وی با اشاره به این‌که مشارکت مردم و زنان تنها نباید در پای صندوق های رای باشد، ادامه داد: این مشارکت ها با جلب اعتماد از طرف زنان و گروه‌های مختلف باید تا برنامه ریزی و اجرا  ادامه دار باشد  که در نهایت منجر به حفظ سرمایه اجتماعی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به این‌که انتظار از مجلسی کارآمد در حوزه زنان اهمیت ویژه ای دارد، بیان کرد : با ترکیب فعلی و برآیند از انواع تفکرات در جامعه  باید شاهد اجرای قانون های درست باشیم که پاسخ گوی جامعه کنونی ما باشد .

مولاوردی ادامه داد: باید تمامی مطالبات معیشتی، اجتماعی ،فرهنگی و سیاسی را در اولویت  دستگاه های اجرایی قرار گیرد تا دیگر شاهد اصلاح قوانین ، حذف  و یا متروک شدن آن ها  نباشیم.

وی با اشاره به روز جهانی زن افزود : به مناسبت این روز باید تمام دردها و آلام مشترک بین زنان سراسر دنیا مورد توجه قرارگیرد که امسال شعار و محور  این روز زنان پناهجو خواهد بود .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به حمایت از تمام زنان عراقی، سوری و افغانی بیان کرد:  امید است با همکاری کشورهای اسلامی در امور زنان و خانواده بتوانیم تمام دردها و آلام مشترک بین تمام زنان سراسر دنیا را کاهش دهیم .

مولاوردی با بیان‌ این‌که در سال 95 دو روز روز زن را خواهیم داشت ،تاکید کرد: این لطف خاصی است که به مقام زن بخشیده شده است که شاهد تدارکات و برنامه هایی در شان ، منزلت  و مقام زن خواهیم بود.

وی گفت : به مناسیت روز جهانی زن و  هفته زنان دستور العملی به استان ها  به همین مناسبت در خصوص معرفی و شناسایی شخصیت همه جانبه حضرت زهرا (س) و معاصر سازی شخصیت آن حضرت برای نسل جوان صادر شده است .

* اجرای طرح فرهنگسازی برای تجرد دختران جوان

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درحاشیه نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان وخانواده استانداری های سراسرکشور اظهارداشت: دومین روز از اجلاس سراسری مدیران کل امور زنان و خانواده استان‌ها با مشارکت وزارت کشور و به میزبانی استانداری تهران برگزارشد.

وی ادامه داد: در این نشست به برنامه ها و چالش های برسر راه معاونت امور زنان و خانواده و نقشه راهی که درآینده بتوانیم دراین حوزه بدرستی ترسیم کنیم پرداخته شد.

مولاوردی باتوجه به این‌که این نشست‌ها باید بصورت فصلی برگزار شود، تاکید کرد: نشست امور زنان و خانواده امسال بعداز 1سال برگزار شد که امید است در سال آینده طبق روال گذشته برگزار شود.

معاون رئیس جمهور درامور زنان و خانواده با اشاره به افزایش سن ازدواج تاکیدکرد: کارگروه تامین باورهای دینی طرحی را براساس زندگی  حضرت معصومه (س) برای عیب زدایی از تجرد دختران فرهنگسازی و اجرایی خواهد کرد.

وی در خصوص اعدام مردان در یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان به جرم اعتیاد، بیان کرد: در این خصوص اطلاعیه‌ای از معاونت امور زنان و خانواده صادر و به این سوال جواب داده شده است اما اگر بحث قانونی باشد در دادگاه توضیح می‌دهم.

اخبار مرتبط

گاف معاونت زنان ریاست جمهوری با واکنشی عجولانه نسبت به مطلب منتشر شده

مولاوردی با رأی‌گیری مخفیانه سازمان ملل رئیس نهاد زنان شد/ با اجرای سند 2030 خانواده به اضمحلال کشیده می‌شود/ غربی‌ها به دنبال احیای شأن مادری و دولت ما به دنبال ضربه زدن!

معاون رئیس جمهور در ساری:بیکاری بزرگ‌ترین مشکل کشور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha