وزیر صنعت خبر داد

طرح نوسازی واحدهای نساجی اجرایی می‌شود

طرح نوسازی واحدهای نساجی اجرایی می‌شود

به گزارش سراج24، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه اولین نمایشگاه تخصصی پتو با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز صنعت نساجی کشور از ظرفیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، اما افزایش حجم واردات باعث شده تا این صنعت با مشکلات زیادی همراه شود اظهار داشت: برای شناسایی بیشتر ظرفیت بخش نساجی کشور به خصوص در حوزه پتو نمایشگاه امسال را برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه از مبادی مختلف مانند مناطق آزاد و از مرزها حجم زیادی از پتو وارد کشور می‌شود، گفت: این حجم واردات در حالی انجام می‌شود که آنها هیچگونه مالیات و گمرکی پرداخت نمی‌کنند.

نعمت‌زاده گفت: ما باید در بخش پتو به عنوان صادرکننده باشیم و برای تحقق این موضوع باید اقدامات لازم را انجام دهیم چرا که در حال حاضر در بخش مواد اولیه کمبودی نداریم و 40 واحد تولیدی نیز در کشور فعالیت می‌کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حضور این واحدهای تولیدی نشان از رقابت و نبود انحصار در بازار است، در رابطه تعطیلی برخی واحدهای نساجی و برنامه کوتاه‌مدت وزارت‌خانه برای حل این موضوع گفت: متاسفانه در گذشته تصور می‌شد صنعت صنایع نساجی قدیمی بوده و زیاد به آن توجه نمی‌کردند همین موضوع باعث شد تا این بخش با رکود روبه‌رو شود. امروز وزارت صنعت با اهتمام جدی و با همکاری نظام بانکی می‌خواهد این صنعت را توسعه دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی فکر می‌کنند صنعت نساجی اقتصادی نیست، اظهار داشت: به اعتقاد من این صنعت توانمندی بسیاری دارد و در بخش کیفیت قابل رقابت با محصولات مختلف است و می‌تواند به توسعه بیشتری دست پیدا کند.

نعمت‌زاده به واگذاری چند واحد نساجی اشاره کرد و افزود: با واگذاری درصدد احیای واحدهای نساجی هستیم، به عنوان نساجی قائمشهر و مازندران واگذار شده و می‌خواهیم برنامه‌های نوسازی را در این واحدها اجرایی کنیم.

وی تصریح کرد: با نوسازی ماشین‌آلات و طراحی‌های خوب ضمن ایجاد واحدهای تولیدی جدید می‌توانیم در طرح  نوسازی واحدهای نساجی کشور موفق باشیم.

اخبار مرتبط

رحمانی: تمام گوشت‌هایی که ر مناطق سیل‌زده توزیع می‌شوند جدید هستند

مهم‌ترین بخشی که می‌تواند برای رونق تولید فعالیت کند، ستاد تسهیل است

حضور وزیر صنعت و معدن در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha