تراکتوری‌ها طوری ترسیدند که انگار بمب گذاشته بودند

برانکو: بدشانس هستیم و دیگر نمی‌دانیم چه کار کنیم/ تجربه یک‌شبه به دست نمی‌‌آید

برانکو: بدشانس هستیم و دیگر نمی‌دانیم چه کار کنیم/ تجربه یک‌شبه به دست نمی‌‌آید

به گزارش سراج24، برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین امروز (دوشنبه) پرسپولیس در جمع خبرنگاران گفت: طبیعی است که همیشه دوست داریم بهترین بازی را ارائه بدهیم و امکان این کار نیست. به این دلیل امکان آن نیست که در طول فصل در هر 30 بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم. حریف‌مان هم بسیار خوب بود و در نیم فصل هم تقویت شده  و به شرایط خوبی رسیده است. با انگیزه خاصی برای این بازی آمده بودند چون سه برد پشت هم داشتند.

وی ادامه داد:  تراکتورسازی چیزی که ما پیش‌بینی کرده بودیم، نبود و برخلاف تمام این مسائل ما بهتر از آنها بودیم و موقعیت بیشتری داشتیم. آنها حمله می‌کردند، تلاش می‌کردند و موقعیت داشتند، اما ما بهتر موقعیت داشتیم و نتوانستیم از این موقعیت‌ها استفاده کنیم. روی طارمی هم خطای پنالتی شد که داور ندید. آنها فقط یک موقعیت داشتند که گل زدند. با این شرایط نمی‌توانم از شاگردانم گله‌ای داشته باشم، چون آنها تلاش خود را کردند.

برانکو درباره اینکه بازیکنان تیمش موقعیت‌های زیادی را از دست می‌دهند، پرسپولیس در گرفتن سه امتیاز بازی‌ها ناکام است و این مسائل باعث می‌شود سرخپوشان از قهرمانی دور شوند، گفت: این واقعیت است. شما نگاه کنید چه شانس بهتری از موقعیت دیروز برای فرشاد احمدزاده بود که از 5 متری توپ را گل کند؟ اما او نتوانست. باید کمی شانس باشد و مهاجم مادرزاد مهاجم بوده و گلزنی در خونش باشد. ما بدشانسی می‌آوریم. بازی با ذوب‌آهن، سایپا که در آخرین دقایق گل خوردیم و در بازی دیروز هم گل مساوی را خوردیم. نمی‌دانیم باید چه کنیم. حتی در بازی دیروز  و در وقت‌های اضافه دو موقعیت خوب داشتیم.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این موضوع که امیر قلعه‌نویی پس از بازی اعلام کرده حق به حقدار نرسید و تراکتورسازی چند موقعیت خطرناک داشت که باید گل می‌شد، اظهار داشت: هرکسی به زعم خودش بازی را نگاه می‌کند و من در این بازی فقط یک شانس آنها را در دقیقه 90 دیدم. درست است، آنها خطرناک بودند و آمده بودند ببرند، اما موقعیت خیلی خطرناکی نداشتند. ما یک بار توسط طارمی موقعیت داشتیم. دو بار علیپور در نیمه اول شانس داشت. فرشاد احمدزاده موقعیت را به بیرون زد و کمندانی هم شانس گلزنی داشت. اینها شانس نبود؟ یک پنالتی هم که نگرفتند. واقعیتی که من می‌بینم این بود که تراکتورسازی فقط یک موقعیت خوب در آخرین دقایق بازی داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که از زمانی که پانادیچ، دستیار اولش از پرسپولیس رفته این تیم شرایطش تغییر کرده و به نظر ضعیف شده است، گفت: بله، طبیعی است که نبود آدم مؤثری مانند پانادیچ احساس شود و او مربی خوبی بود. تأثیرش را هم می‌گذاشت اما ما هم تأثیر خودمان را می‌گذاریم و همه مجموعه تلاش زیادی می‌کنیم.

برانکو اضافه کرد: مسئله دیگر این است که ما 16 بازی باخت نداشتیم. نیم فصل دوم بازی‌ها خیلی سخت‌تر می‌شود. به طور مثال بازی با تراکتورسازی را نگاه کنید. آنها مهدی شریفی را گرفته‌اند که بازیکن تیم ملی است، اما بازی نمی‌کند. آیا مربی شریفی او را دوست ندارد که این بازیکن را روی نیمکت نشانده یا بازیکن بهتری دارد که این بازیکن نیمکت‌نشین است؟ در بازی روز گذشته نانگ بازیکن ذخیره بود. بازیکن برزیلی‌ تراکتورسازی هم ذخیره بود. آنها تیم‌شان را در نیم فصل تقویت کرده‌اند. سپاهان پریرا و پادوانی را اضافه کرده است. ذوب‌آهن تیمش را تقویت کرده و همه تیم‌ها در نیم فصل دوم توانستند تیم‌شان را تقویت کنند.

وی افزود: باید تیم‌های سایپا، ذوب‌آهن، سپاهان و حتی تراکتورسازی را شکست می‌دادیم. در این مقطع نسبت به سال گذشته امتیاز بیشتر گرفته‌ایم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می‌شود پرسپولیس نیمه مربیان را واگذار می‌کند، تصریح کرد: روز گذشته که بازی را نباختیم. درست است که در 4 دیدار گذشته 8 امتیاز از دست دادیم اما بازی ضعیفی به نمایش نگذاشتیم. نمی‌خواهم بگویم شرایط تیم ایده‌آل است اما پرسپولیس تیم جوانی دارد و در ضربات آخر آرامش نداریم. روز گذشته در دیدار مقابل تراکتورسازی، حریف تنها یک شانس برای زدن گل داشت. سپاهان و ذوب‌آهن شانس زدن گل نداشتند و تنها از روی شلوغی‌ها و پنالتی‌ها به گل رسیدند. بنابراین نمی‌توانم از بازیکنم ایراد بگیرم. بازیکنی چون علیپور 20 ساله است و طبیعی است در واکنش‌ها نوساناتی پیش بیاید.

برانکو ادامه داد: نیمه دوم در برخی مواقع برای پرسپولیس خوب پیش می‌رود اما برخی مواقع نیز خوب از آب در نمی‌آید. این موضوع را در نظر داشته باشید که کمال کامیابی‌نیا و بنسون را در اختیار نداشتیم. کامیابی‌نیا بازیکن کلیدی ما است و نمی‌شود از کمندانی انتظار زیادی داشت. کمندانی سال گذشته بازی نکرده بود اما امسال در همه بازی‌ها به میدان رفت. جوان کردن تیم هزینه دارد که باید آن را پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه مشکلات پرسپولیس زیاد است، گفت: ما نه تنها مقابل صبا بلکه مقابل همه تیم‌ها مشکل داریم. صبا یا هر تیم دیگری با 200 درصد توانش مقابل پرسپولیس ظاهر می‌شود. هر تیمی که مقابل پرسپولیس با آن همه تماشاگر به میدان می‌رود انگیزه زیادی پیدا می‌کند. نمی‌خواهم توجیه کنم اما اینها مسائلی است که اتفاق می‌افتد. حضور تماشاگران انرژی زیادی به تیم می‌دهد و آنها 90 دقیقه از تیمشان حمایت می‌کنند. ما نمی‌توانیم مشکلات تیم را یک‌شبه حل کنیم. ابتدای فصل تیم در انتهای جدول بود اما اکنون برای قهرمانی می‌جنگد. 24 امتیاز دیگر تا پایان فصل باقی مانده و متاسفانه با اشتباهات خودمان امتیاز از دست دادیم نمی‌خواهم از بچه‌ها گله کنم چون آنها همه تلاششان را می‌کنند.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: هنوز 24 امتیاز دیگر تا پایان فصل باقی مانده و تا جایی که شانس داشته باشیم برای قهرمانی می‌جنگیم. اگر هم برای قهرمانی شانس نداشته باشیم برای مقام دومی می‌جنگیم. ما در هر بازی برای برد به میدان می‌رویم.

برانکو در خصوص اینکه اشتباهات داوری به ضرر پرسپولیس بوده اما پرویز مظلومی سرمربی استقلال اعتقاد دارد که داوری‌ها به سود یک تیم خاص چرخیده است گفت: این صحبت‌ها را پیش نکشید و خودشان باید صحبت کنند. صحبت من این بود که داور می‌توانست در بازی روز گذشته پنالتی بگیرد.

برانکو درباره اینکه چرا در بازی دیروز از سوشا مکانی استفاده کرد که روی گل هم در دفع توپ اشتباه کرد و آیا به نظرش خوب بازی کرده است، گفت: چرا خوب بازی نکرد؟ چه اشتباهی داشت؟ به هر حال از ضربه ایستگاهی بوده و تنها باری  بود که گل زدند. آن هم سوشا مقصر نبود. بقیه بازیکنان کجا بودند که از دروازه‌بان حمایت کنند؟ سوشا نمی‌توانست که با سر دفاع کند، او چه اشتباهی کرد؟ سوشا که نمی‌تواند همه کار کند و توپ برگشتی را هم خودش دفع کند. بازیکنان دیگر باید آن توپ را دفع می‌کردند، پس آنها چه کاره بودند؟

وی در واکنش به این مسئله که «شما همین تعریف‌ها را از لوبانف می‌کردید، اما به یک باره سوشا آمد در چارچوب دروازه ایستاد و آیا باید این تعریف‌ها را جدی بگیریم یا نه؟» خاطرنشان کرد: ما دو دروازه‌بان آماده داریم. دیروز دیدم سوشا موقعیت بهتری برای بازی کردن دارد. هر دو خوب و هر دو دروازه‌بان ملی‌پوش هستند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا در تمرینات روی گلزنی مهاجمان کار می‌کند یا نه، اظهار داشت: ما کار می‌کنیم. فردا بیایید و در تمرین ببینید که کار می‌کنیم. هر روز روی دروازه‌ها با مهاجمان تمرین می‌کنیم، اما نمی‌شود یک شبه همه چیز را حل کرد. طارمی فصل قبل فقط 7 گل زد، اما تا اینجا 12 گل زده است. یک شبه که نمی‌شود همه چیز را حل کرد.

برانکو در واکنش به این انتقاد که بازیکنان پرسپولیس چه زمانی می‌خواهند تجربه کسب کنند و آنها از هفته اول موقعیت‌های بسیار خوبی را از دست داده‌اند و باز هم این اشتباهات تکرار می‌شود، گفت: تجربه و اینکه می‌گویید درست است، اما تجربه در 5، 6 هفته به دست نمی‌آید، بلکه در 5، 6 سال حاصل می‌شود. طارمی و علیپور دومین فصل حضورشان است. انصاری تا الان چند بازی در پرسپولیس داشته است؟ تجربه اینطور نیست که یک شبه به دست بیاید، بلکه باید تمرینات و بازی‌های چند ساله انجام داد.

وی در خصوص اتفاقات دیروز ورزشگاه آزادی و اینکه اعضای تیم تراکتورسازی در واکنش به نارنجک‌های دستی ترسیده بودند، گفت: این استثنا بود. من در مجموع 6 سال در ایران زندگی کردم و فقط دو بار از این صحنه‌ها دیدم، اما آنها طوری ترسیدند که انگار بمب واقعی در ورزشگاه افتاده است. یک بار در بازی با کره‌شمالی این اتفاق را دیدم و یک بار هم دیروز بود، اما چیز خاصی نبود. درست است باید امنیت در ورزشگاه باشد، اما اتفاق دیروز چیز خاصی نبود و در همه ورزشگاه‌های دنیا از این اتفاقات می‌افتد و نباید این مسئله را بزرگ کرد.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه جدا از اینکه تیمش در همه بازی‌ها گلزنی کرده، اما به جز بازی با استقلال اهواز در همه بازی‌ها هم بازیکنان این تیم کارت زرد یا قرمز بی مورد گرفته‌اند که این محرومیت‌ها به سرخپوشان ضربه زده است، اظهار داشت: وقتی در مورد مؤثر بودن صحبت می‌کنید، ما در لیگ مؤثرترین تیم بودیم به همین دلیل که گفتید در همه بازی‌ها گل زدیم. پس دیگر بحثی در این باره نداریم. در بازی با استقلال اهواز هم گل زدیم، اما در مورد کارت گرفتن‌ها، ما همیشه سعی می‌کنیم محکم، تهاجمی و جنگنده بازی کنیم. این کارت زردها از روی وحشی بازی نیست، بلکه بازی است و پیش می‌آید. تراکتورسازی هم چند بار کارت گرفت و شماره 5 آنها باید چند بار کارت می‌گرفت. این فوتبال است، برخورد می‌شود و کارت هم می‌دهند، اما کسی عمدی کارت نمی‌گیرد. خشونت یک مسئله است و بازی و برخورد هم مسئله دیگری است که در بازی پیش می‌آید.

برانکو در خصوص اینکه بازیکنان تراکتورسازی به تکل خشن محسن بنگر روی پای محمد ایران‌پوریان به شدت اعتراض داشتند، خاطرنشان کرد: این مسئله هم در کوران بازی است و هر کسی می‌تواند تکل خشنی بزند، اما قبول دارید آنها به بنگر حمله کردند و جو بازی را به هم زدند؟

وی در واکنش به این مسئله که شاید بازیکنان تراکتورسازی سعی کردند با جنگ روانی جو بازی را به هم بریزند و آیا این موضوع را قبول دارد یا نه، گفت: این هم بخشی از ورزش و مسابقات ورزشی است. یک نفر استفاده می‌کند و یک نفر استفاده نمی‌کند، اما ما سعی می‌کنیم وارد این مسائل نشویم.

اخبار مرتبط

واگذاری ۵۱ درصد سهام استقلال و پرسپولیس تا پاییز ۱۴۰۱

پرسپولیس مشکل مهاجم را حل کند

پنجره نقل و انتقالات داخلی پرسپولیس باز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha