عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با «سراج 24»:

شورای همکاری خلیج‌فارس در طرح آمریکایی- صهیونیستی شریک است/جهان اسلام از تروریستی خواندن حزب الله لبنان صدمه دید/ صف‌آرایی دو جبهه حیات و مرگ در جهان اسلام

شورای همکاری خلیج‌فارس در طرح آمریکایی- صهیونیستی شریک است/جهان اسلام از تروریستی خواندن حزب الله لبنان صدمه دید/ صف‌آرایی دو جبهه حیات و مرگ در جهان اسلام

دکتر محمدعلی آذرشب عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با سراج24 با بیان اینکه شورای همکاری خلیج فارس با تروریستی خواندن حزب الله لبنان٬ به جهان اسلام ضربه زد٬گفت: بهانه شورای همکاری خلیج فارس در شرایط کنونی این است که حزب الله در شرایط جدید تضعیف شده، قدرت موضع گیری محکم ندارد و به علت شرکت در عملیات مبارزه با تکفیری ها در سوریه جایگاه پیشین خود در جهان اسلام را از دست داده است.

وی افزود: آنها در این برآورد به خطا رفتند و مشاهده کردند که جهان اسلام عکس العمل شدید و قوی از خود نشان داد.

به گفته این استاد دانشگاه تهران علاوه بر شورای همکاری خلیج فارس، وزرای کشورهای عربی در تونس، این موضع شورای همکاری خلیج فارس در مورد تروریستی خواندن حزب الله لبنان را تایید کرده اند. مشخص است که در پشت صحنه این بازی چه کسانی حضور دارند. این کشورها می خواهند در طرح صهیونیستی-آمریکایی خاورمیانه جدید شریک باشند.

آذرشب با بیان اینکه طرح خاورمیانه جدید با محوریت رژیم صهیونیستی تنها با از بین رفتن روحیه مقاومت در منطقه محقق می‌شود٬ تصریح کرد: امروز در جهان اسلام یک جنگ تمام عیار مرگ و زندگی در جریان است؛ یک جبهه می خواهد حیات جهان اسلام را حفظ کند و یک جبهه می خواهد اسلام را از حیات ساقط کند.

وی با اشاره به حیات ملت‌ها با مقاومتشان٬ گفت: حتی بدن انسان هم با مقاومت شانس زنده ماندن و ادامه حیات دارد؛ اگر بدن انسانی مقاومت خود در مقابل عوامل تهدیدزا را از دست بدهد، مطمئنا ادامه حیاتش ممکن نخواهد بود. در جهان اسلام هم این مقاومت روح اسلام را در کالبد کشورها حفظ کرده و آن را تقویت می کند. پس از بین بردن مقاومت، مقدمه ای برای از میان برداشتن حیات جهان اسلام است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از واکنش‌ها به تروریستی خواندن حزب الله لبنان گفت و افزود: مواضع قاطعی از سوی مردم، احزاب و متفکرین جهان عرب اتخاذ شده است که نشان می دهد جهان اسلام هنوز زنده است. پس می توان نتیجه گرفت که جبهه مرگ نمی تواند حیات را از جهان اسلام بگیرد.  برخی کشورها به دنبال این هستند که اگر بتوانند ضربه‌ای بر پیکر مقاومت در منطقه وارد کنند و اگر هم موفق نشدند حداقل یک برآورد از میزان حیات و بیداری در جهان اسلام به دست آورند.

آذرشب با ابراز تاسف از اینکه این بازی جدید علیه حزب الله لبنان، پیامدهای سیاسی و اقتصادی برای این تشکل خواهد داشت، گفت: حزب الله لبنان از این فشارها و محدودیت ها کم ندیده است و از این آزمون ها با سربلندی خارج شده است. من فکر نمی کنم این فشارها تاثیر بسزایی روی این مجموعه مقاوم و مجاهد داشته باشد.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

ترامپ:با رهبر کره شمالی دیدار خواهم کرد

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha