تخلفی دیگر در لیست تهران وجود دارد؟ +اسناد

تخلفی دیگر در لیست تهران وجود دارد؟ +اسناد

به گزارش سراج24، با جستجو در پایگاه رسمی وزارت علوم به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد، محمود صادقی منتخب ردیف 17 در حوزه انتخابیه تهران دارای تخلف احتمالی با توجه به ماده 29 قانون انتخابات است.

ماجرا از این قرار است که محمود صادقی اوایل تیرماه سال جاری با حکم وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، به سمت دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران منصوب می شود.

این جایگاه سازمانی با توجه به چارت منتشر شده در سایت وزارت علوم که زیر نظر مستقیم معاون وزیر است، به نظر می رسد دارای جایگاه اداره کلی محسوب شود. این استدلال آنجایی واضح تر می شود که رئیس کمیسیون، شخص معاون وزیر خواهد بود و لذا دبیری کمیسیون علی القاعده به نظر می رسد در جایگاه مدیرکلی تعریف شود.

چارت سازمانی وزارت علوم// برای مشاهده اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید

چارت سازمانی وزارت علوم

از سویی دیگر این حکم به صورت مستقیم و از طریق معاون وزیر ابلاغ شده است و حتی پایگاه اطلاع رسانی دولت نیز که علی القاعده هر انتصابی را منتشر نمی کند، اقدام به انتشار این خبر کرده است.

با توجه به این مسئله که وی در اواخر آذرماه و در نشست انجمن‌های علمی اقدام به سخنرانی و مصاحبه با همین جایگاه سازمانی کرده است، نشان می دهد که صادقی از این مسئولیت دولتی در زمان مقرر قانونی کناره گیری نکرده است.

انتشار خبر از محمود صادقی در آذرماه 94

**************
خبر انتصاب در پایگاه اطلاع رسانی دولت

به استناد ردیف 7 ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، "مدیران کل و سرپرستان ادارات کل وزارتخانه‌ها و مدیران کل حوزه وزارتی و رؤسای دفاتر وزرا"، حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء ‌نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

همه این موارد باعث شده است که با توجه به چارت سازمانی وزارت علوم و اسنادی که موجود است، این شائبه بوجود می آید که آیا تخلفی دیگر از سوی اصلاح طلبان صورت پذیرفته است؟ باید منتظر ماند و دید که شورای نگهبان با بررسی مستندات حقوقی این مسئولیت آیا استنباط اداره کلی از این جایگاه می کند؟

اخبار مرتبط

متخلفان انتخابات الکترونیکی براساس قانون جرائم یارانه‌ای محکوم می‌شوند

پرونده نفر بیست‌وهشتم منتخب مردم تهران در مجلس دهم تخلف آشکار است/مسئولانی که اهمال‌کاری کردند باید پاسخگو باشند

شورای نگهبان باید تخلف نفر بیست‌وهشتم منتخب مجلس دهم را رسیدگی کند/هیئت‌های اجرایی نیز باید به‌دور از سیاسی‌کاری تخلف نجفی را رسیدگی کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha