عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفتگو با «سراج24»:

شورای نگهبان باید تخلف نفر بیست‌وهشتم منتخب مجلس دهم را رسیدگی کند/هیئت‌های اجرایی نیز باید به‌دور از سیاسی‌کاری تخلف نجفی را رسیدگی کنند

شورای نگهبان باید تخلف نفر بیست‌وهشتم منتخب مجلس دهم را رسیدگی کند/هیئت‌های اجرایی نیز باید به‌دور از سیاسی‌کاری تخلف نجفی را رسیدگی کنند
حمید رضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با سراج24 با اشاره به منتخب بیست و هشتم تهران در انتخابات مجلس که قبل از ثبت نام برای انتخابات از سمت خود به عنوان سرپرست معاونت استانداری استان مرکزی استعفا نداده بود، گفت: شورای نگهبان باید این مسئله را در بررسی مجدد مورد توجه قرار دهد و هیچ گونه شائبه جناحی در این زمینه وجود ندارد و کاملا قانونی است.
 
وی عنوان کرد:در صورتی که شورای نگهبان تشخیص دهد که آقای محمدرضا نجفی، از قانون انتخابات تخلف کرده است باید نفر سی و یکم به عنوان نماینده مردم تهران راهی مجلس شود و این مسئله کاملا مطابق قانون انتخابات است و نباید آن را خواسته صرفا جناحی خواند.
 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه همچنین گفت: البته هیئت‌های اجرایی نیز باید این موضوع را مورد بررسی قرار دهند تا هیچ شک و شبهه ای در این رابطه نباشد.
 
ترقی اظهار داشت: کسانی که این مسئله را جوسازی اصولگرایان می دانند باید به این نکته توجه کنند تا زمانی که شکایت افراد و کاندیداها از نحوه اجرای انتخابات قانونی باشد، می توان نسبت به تخلفات اعتراض قانونی داشت و نمی توان نام تخریب و جوسازی بر آن نهاد.
 
وی افزود: جوسازی تعریف خاصی وارد، زمانی که در سال 88 اصلاح طلبان اردوکشی خیابانی کردند، خلاف قانون بود اما در رابطه با آقای نجفی اگر اعتراضی نیز وجود دارد، در بستر قانون است و اگر اثبات شد،طبق قانون باید در انتخاب ایشان تجدیدنظر صورت گیرد.

اخبار مرتبط

پرونده نفر بیست‌وهشتم منتخب مردم تهران در مجلس دهم تخلف آشکار است/مسئولانی که اهمال‌کاری کردند باید پاسخگو باشند

ارائه گزارش‌های تخلفات انتخاباتی به شورای نگهبان/زمان دقیق برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس هنوز مشخص نیست

شرایط برای ریاست لاریجانی در مجلس فراهم است/تعادل در مجلس دهم

0 نظر

ارسال نظر

capcha