هر سه کشتی‌گیرم شرایط کسب سهمیه المپیک را دارند

بنا: داوران خارجی خیلی از کارها را با هم می‌بندند!/ قوانین داوری را از خیلی‌ها بهتر بلدم

بنا: داوران خارجی خیلی از کارها را با هم می‌بندند!/ قوانین داوری را از خیلی‌ها بهتر بلدم

به گزارش سراج24، محمد بنا، در خصوص این‌که برخی اعتقاد داشتند اردوی تیم ملی کشتی فرنگی تعطیل بوده، اظهار داشت: اینکه یک سری می‌گفتند اردو تعطیل بوده یا نه را من نمی‌دانم. اختیار قطع و وصل اردوی تیم ملی با من است. من اردو را دوازدهم اسفند تعطیل و پانزدهم اسفند هم دوباره دایر کردم. این موضوع را من و مسئولان خانه کشتی می‌دانستیم.

وی با اشاره به کشتی‌گیرانی که در اردو مانده بودند، ادامه داد: بله، چند تن از کشتی‌گیران مثل رامین طاهری با تقاضای خودشان در اردو ماندند. طاهری 6 روز دیرتر به اردوی قبلی ملحق شده بود و قرار شد به همراه یکی، دو نفر دیگر در اردو بماند. از طرف دیگر اردوی ما پیش از اعزام به قزاقستان، روز بیست‌وپنجم به پایان می‌رسد اما او سه روز زودتر اردو را ترک می‌کند. تعدادی از بچه‌ها مثل مهدی زیدوند و فرشاد بلفکه هم در اردو مانده بودند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: تنها 10 روز تا زمان اعزام ما باقی مانده و فرصتی نداریم. روز بیست‌وهفتم اسفند وزن‌کشی حمید سوریان خواهد بود. به همین خاطر از 12 روزی که اردوی فعال داریم، استفاده خواهیم کرد. روز بیست‌وپنجم تیم سه نفره را اعزام می‌کنیم. بقیه کشتی‌گیران تا این تاریخ در اردو خواهند بود. بعضی از آنها زودتر اعزام می‌شوند و برخی تا روز پایانی در اردو می‌مانند.

وی افزود: به جز سه نفر اعزامی، کشتی‌گیران باقی مانده روز ششم فروردین به اردو برمی‌گردند. البته ما مجبوریم به آنها استراحت دهیم. تمام اعضای کادر فنی درگیر مسابقات گزینشی المپیک 2016 در قزاقستان هستند. طبیعتا روزهای عید هم فرا می‌رسد، البته خودم واقعا عید را دوست ندارم چون که بیشتر بچه‌ها در خانه هستند اما به هر حال مجبوریم.

بنا در خصوص شرایط کشتی‌گیران اعزامی، حمید سوریان، امید نوروزی و بشیر باباجان‌زاده گفت: قطعا این سه نفر به قزاقستان اعزام می‌شوند. همه آنها شرایط خوبی دارند. البته نوروزی از ناحیه دنده دچار مصدومیت بود که بهتر شده و در تمرینات هم حضور پیدا کرد. با 48 ساعت ریکاوری که داشت، بهتر هم خواهد شد. همچنین باباجان‌زاده از ناحیه گردن دچار اسپاسم عضلانی بود که امیدوارم او هم با توجه به 48 ساعت ریکاوری، بهتر شده باشد.

آقای خاص کشتی فرنگی در مورد این‌که چه قدر به کسب سهمیه المپیک در مسابقات گزینشی قزاقستان امیدوار است، خاطرنشان کرد: امیدوارم که انشاءالله بتوانیم در همین مسابقات اول، بارمان را برای المپیک ببندیم. بچه‌ها شرایط کسب سهمیه را دارند. به هر حال ما دو قهرمان المپیک یعنی سوریان و نوروزی را اعزام می‌کنیم. این مسابقات، میدان خیلی کوچک‌تری از المپیک است. وقتی با آنها حرف می‌زنم، می‌گویند که مدال المپیک را می‌خواهند. شرایط مسابقات هم برای همه مساوی است. همچنین هیچ‌کس در مسابقات گزینشی، در اوج آمادگی خود که باید برای المپیک باشد، نیست.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی عنوان کرد: شرایط سه کشتی‌گیر اعزامی چه از نظر جسمی و چه از لحاظ روحی و روانی خوب است. فقط همان طور که اشاره کردم، صحبت‌هایی شنیدم که گفته‌اند «بنا از مسئله داوری نگران است.» من قوانین را می‌دانم و با بچه‌ها هم در این مورد کار می‌کنم. قانون را خیلی هم خوب می‌دانم. تا جایی که وقتی به مسابقات ورود می‌کنم، داوران می‌گویند «زیاد سر به سر او نگذارید! چون قانون را به خوبی می‌فهمد.» بالاخره هر کسی چه کشتی‌گیران کشور میزبان و یک سری از داوران که جهت دارند، دنبال رسیدن به سهمیه هستند. یک رقابت روی تشک با قانون اتحادیه جهانی است، رقابتی هم وجود دارد که می‌خواهد کشتی‌گیرش به المپیک برسد.

وی افزود: به همین دلیل اگر داوری یا کسی می‌گوید باندبازی یا زد و بندی در کار داوری نیست، فکر می‌کنم آن آدم اصلا چیزی نمی‌داند. چون در طول سال‌ها دیدیم داوری، دسته‌های مختلفی دارد و خیلی از کارها را با همدیگر می‌بندند. این خطرناک است وگرنه بچه‌های ما هم آماده هستند و هم قانون را می‌دانند.

اخبار مرتبط

چرا هیچ مربی‌ای حاضر نشده هدایت تیم امید را بپذیرد!؟

بنا: مرحوم کهندل به عنوان پدر کشتی فرنگی الگویی برای همه مربیان است

ناراحتی بهرام مشتاقی از عدم حضور مسئولان وزارت ورزش در مراسم تشییع پیکر استاد کهندل

0 نظر

ارسال نظر

capcha