«سیم خاردار»

روز درختکاری در ایران و ابتکار خانم ابتکار

روز درختکاری در ایران و ابتکار خانم ابتکار

«سیم خاردار» - علی سلطانی وش :  ایرانی ها از اول برای درخت و در خت کاری ارزش فوق العاده ای قائل بودند و هستند و به تیع آنها نهاد ها سازمان ها٬ دولت و همه ارگان های کشور نیز به درخت و درخت کاری اهمیت و توجه ویژه ای دارند و در برنامه های سالیانه خود اولین اولویت همه آنها درخت و فضای سبز می باشد. به عنوان مثال در تقویم نیز یک روز که همان روز 15 اسفند باشد روز درخت و درختکاری نامیده است. اگر بخواهیم به عنوان مثال عملکرد شاخص چند سازمان و نهاد را برای قانع شدن شما که همه هم و غم این ها فقط درخت است نام ببریم می شود به نمونه های زیر اشاره کرد:

1- شهرداری: 364 روز از سال را به دلیل توسعه شهری و ساخت و ساز های ضروری و حل بحران ترافیک مشغول قطع درختان مناطق مختلف هستند اما برای جبران همه این ها در روز  15 اسفند در یک حرکت کاملا نمادین و ارزشی به غرس درخت مشغول می شوند.

2- وزارت راه و شهرسازی : فقط به خاطر سلامتی مردم و امنیت خانواده هایشان 364 روز از سال را در جاده های شمال و جنوب و شرق و غرب در حال راه سازی می باشند اما متاسفانه نمی دانیم و نمی دانند چرا از بد حادثه و کاملا تصادفی همه این راه ها از وسط جنگل ها و مراتع رد می شوند و بالاخره وسط کار وقتی میبینند که مجبورند درختان را قطع کنند چاره ای نمی ماند و از سر ناچاری آنها را قطع می کنند اما نگران نباشید در روز 15 اسفند و روز درختکاری برای جبران هم که شده وزیر یا مدیر کل یک درخت در حیاط وزارتخانه می کارد تا همه خیالمان راحت شود که این ها درخت را دوست دارند.


3- سازمان محیط زیست: سازمان محیط زیست که یکی از ویژگی های اصلی آن " ابتکار" است همواره در ابتکار های خود همه سال را با سیاست های خود در خصوص آلودگی هوا و واردات بنزین توسط اقوام و .... صدای همه درخت های کشور بخصوص تهران و شهرهای بزرگ را درمی آورند و پس از رد شدن خر خوش شانسیشان از روی "پل طبیعت" در روز 15 اسفند نهالی را به یمن پیروزی در مزایده واردات بنزین سر کوچه خودشان با وجود کلی "ابتکار" می کارند.


تا ابتکار بعدی خدا یار و نگهدار شما...

 

اخبار مرتبط

مقصر شکست استقلال چه کسی بود؟

روایت ندیده حسن روحانی در سال 1450

آمار هواداران نوه "نه‌نه جون"

0 نظر

ارسال نظر

capcha