ایندیپندنت خبر داد

تجاوز به کودکان پناهجو در اردوگاه کاله فرانسه/بی‌تفاوتی پلیس نسبت به آزار جنسی پناهجویان

تجاوز به کودکان پناهجو در اردوگاه کاله فرانسه/بی‌تفاوتی پلیس نسبت به آزار جنسی پناهجویان

به گزارش سراج24،امدادگران کمک‌رسان به پناهجویان اردوگاه تخرب شده جنگل در شهر کاله فرانسه در بحبوحه نگرانی‌ها از فقدان تدابیر حفاظتی از کودکان در این ارودگاه، از تجاوز به کودکان پسر پناهجوی ساکن این اردوگاه و وجود خطر سوءاستفاده جنسی برای کودکان پناهجو در قاره اروپا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، پزشکان و امدادگران دواطلبی که برای کمک و رسیدگی به پناهجویان مستقر در چادرهای خارج از شهر‌های فرانسه آمده بودند، در گفت‌وگو با ایندیپندنت اعلام کردند که طی 6 ماه گذشته هفت پسر بچه 14 تا 16 ساله را که مدعی بودند هدف تجاوز قرار گرفته‌اند، معاینه کرده و تحت نظر قرار داده‌اند و در بررسی‌های خود متوجه صحت ادعاهای آنها شده‌اند.

با این حال تنها یکی از آن‌ها حاضر به حضور در بیمارستان شده‌ و بقیه آن‌ها به دلیل تبعات احتمالی یا از بیم لطمه به آبروی خانواده‌هایشان از رفتن به بیمارستان خودداری کرده‌اند.

پلیس اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل هم پیش از این نسبت به احتمال سوءاستفاده جنسی از کودکان پناهجویان در اروپا هشدار داده بود.

در ماه ژانویه یکی از اعضای ارشد یوروپل اعلام کرد که حدود 10000 کودک پناهجو در اروپا مفقود شده‌اند. 

امدادگرانی که به صورت داوطلبانه در کمپ‌های پناهجویان کار می‌کنند، می‌گویند حتی نهادهای قانونی فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی اهمیتی به این مسئله نمی‌دهند.

یکی از این امدادگران می‌گوید: «تردید ندارم که اگر یکی از این پسربچه‌ها را پلیس می‌بردم و می‌گفتم "من پزشک هستم و می‌دانم که این پسر مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته،" آن‌ها شانه بالا می‌انداختند و به گپ زدن با هم ادامه می‌دادند.»

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

0 نظر

ارسال نظر

capcha