آیت الله علوی‌گرگانی: تشکل‌های سازماندهی تبلیغ گروهی ایجاد شود

آیت الله علوی‌گرگانی: تشکل‌های سازماندهی تبلیغ گروهی ایجاد شود

به گزارش سراج24،آیت الله سیدمحمدعلی‌ علوی‌گرگانی صبح امروز در دیدار با شورای راهبردی موسسه تبلیغی «امیر بیان» با اشاره به اثربخشی فراوان کار گروهی تبلیغی اظهار داشت: در قرآن کریم گاهی برای دستور ابلاغ و تحصیل علم از عبارت‌های جمع استفاده شده به طوری که مقصود آن جمع الجمع است نه اینکه جمع الفرد باشد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه لازم است از هر طایفه‌ای عده‌ای برای تبلیغ و تحصیل علم هجرت کنند، افزود: با کار تبلیغی گروهی هجمه‌های دشمن کمتر می‌شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: ممکن است اگر فرد به تنهایی برای تبلیغ هجرت کند با  ایجاد یک مانع و دشمنی نتواند به تبلیغ ادامه دهد اما اگر به صورت دسته جمعی انجام شود امکان شکست در مقابل دشمنی‌ها بسیار کمتر است.

وی بیان کرد: گاهی اوقات ممکن است بعضی مبلغان خود را به دشمنان بفروشند در حالیکه اگر تبلیغ به صورت گروهی انجام شود امکان این امر وجود ندارد و انگیزه و مسئولیت پذیری تبلیغ بسیار بیشتر می‌شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به لزوم کار تبلیغی برنامه ریزی شده خاطرنشان کرد: با مرور تاریخ صدر اسلام با اعزام مبلغان به مناطق مختلف فردی نیز به عنوان معین همراه آن‌ها فرستاده می‌شد تا امر تبلیغ به صورت جمعی انجام شود.

مرجع تقلید شیعیان تاکید کرد: ایجاد تشکل بسیار امر پسندیده و جزو امور سازماندهی تبلیغ برای اثربخشی بیشتر است که مصداق کلام خداوند در قرآن مبنی بر لزوم تقویت هر چه بیشتر داشته‌ها است.

اخبار مرتبط

مرکز خدمات تشکل‌های دینی راه‌اندازی می‌شود

دهه اول محرم زمینه‌ احیای امر به معروف و نهی از منکر است

سامانه اینترنتی مطالبات موسسات قرآنی کشور راه‌اندازی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha