معاون وزیر صنعت:

انبار کالاهای اساسی پُر است

انبار کالاهای اساسی پُر است

به گزارش سراج24 مجتبی خسروتاج با اشاره به اینکه در بحث قیمت یک مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها وجود دارد، اظهار داشت: در این مصوبه کالاها تعریف شده است برهمین اساس قیمت گروه کالایی یک که کالاهای استراتژیک و اساسی هستند باید توسط دولت تعیین شود. 

وی با بیان اینکه هرگونه افزایش قیمت در کالاهای اساسی باید با مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد، افزود: اگر در بخش کالاهای اساسی تولیدکنندگان متقاضی افزایش قیمت بیش از سقف 6 درصدی باشند باید این موضوع در کارگروه تنظیم بازار مورد بررسی قرار گیرد. 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در گروه کالایی دوم دولت فقط رصد بازار را برعهده دارد و وضعیت تولیدکنندگان و بازار را بررسی می‌کند.  خسروتاج با تأکید براینکه امروز وضع موجودی انبار کالاهای اساسی مردم مناسب و حتی مازاد است، گفت: مردم هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند. 

وی با بیان اینکه ممکن است یک کالا به دلیل مشکلات حمل و نقل به موقع وارد بازار نشود، افزود: این موضوع در کوتاه مدت احساس شده اما در کلان وضعیت تولید و میزان عرضه بسیار مناسب است. 

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه دولت در روزهای پایانی سال نظارت خود را بر بازار انجام می‌دهد تا مردم دغدغه‌ای در این رابطه نداشته باشند، تصریح کرد: حتی میوه شب عید نیز با همکاری جهاد کشاورزی تهیه شده و قرار است براساس مصوبه ابلاغ شده وزارت جهاد کشاورزی میوه‌ها را به خرده فروشی‌ها برساند پس از آن خرده فروشی‌ها و سازمان حمایت و اتحادیه‌ها بر توزیع آن نظارت خواهند کرد.

اخبار مرتبط

چندین مکانیسم برای جلوگیری از آسیب به خانوارها در شرایط بحران اقتصادی

هشدار مدیریت بحران در یاسوج

افق تورمی در سال ۹۸؛ ظهور ابرتورم منتفی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha