مدیرعامل ساماندهی مشاغل شهر تهران:

روش جدید برای معدوم کردن موش‌ها / تهران میزبان سگ‌های ولگرد/ رونمایی از کلینیک سیار حیوانات شهری

روش جدید برای معدوم کردن موش‌ها / تهران میزبان سگ‌های ولگرد/ رونمایی از کلینیک سیار حیوانات شهری

به گزارش سراج24، رضا قدیمی در همایش روش نوین مبارزه با جانوران مضر شهری گفت: از لحاظ اکولوژی جوندگان یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره غذایی محسوب می‌شوند. لذا اهمیت شناخت این دسته از جانداران ضروری است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران ادامه داد: موش‌های شهری از نظر اقتصادی خسارت زیادی را به زیرساخت‌های شهر وارد می‌کنند و از نظر بهداشت عمومی نیز همواره خطر بزرگی برای زندگی بشر به حساب می‌آیند.

وی با بیان اینکه با توجه به ضرورت کنترل و مبارزه با این جانوران شهری و مشکلات ناشی از مخاطرات بهداشتی و اقتصادی همچنین با استناد به بند 15 قانون شهرداری‌ها به عنوان سیاست‌گذار و برنامه‌ریزی موظف به کاهش کنترل موش شده‌ایم گفت: این برنامه در مناطق 22 گانه اجرایی می‌شود.

قدیمی در خصوص اجرای روش نوین در مبارزه فیزیکی و تخریب زیستگاه موش به وسیله تزریق فوم گفت: از رایج‌ترین روش کنترل و مبارزه استفاده از روش‌های تلفیقی در جهت کاهش جمعیت موش است.

به گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران از مهمترین عوامل ازدیاد موش در سطح شهر عدم رعایت شهروندان در نظافت خیابان‌ها، کوچه‌ها، جوی‌ها، مسیل‌ها و همچنین ورود فاضلاب اماکن به درون جوی‌ها است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با اجرای این طرح در درازمدت به صورت مستمر و یکپارچه شاهد کنترل جمعیت جانوران شهری و حفظ بهداشت و سلامتی شهروندان باشیم.

وی به روش تزریق جهت بستن منافذ موش در معابر عمومی گفت: پلی اورتان‌ها یک محصول شیمیایی و از مشتقات نفت هستند کیفیت نهایی این محصول به گونه‌ای است که نه تنها به محیط زیست اسیبی نمی‌رساند بلکه با استانداردهای بهداشتی نیز مطابقت دارد.

قدیمی افزود: این محصول به دلیل داشتن خواص فیزیکی مانند مقاومت در برابر پارگی و سایش قدرت کششی و چسبندگی بالا و استواری در مقابل روغن‌ها مصارف زیادی در صنایع مختلف دارند .

وی در ادامه گفت: این روش جدید را آغاز کرده‌ایم و تا کنون تعداد موش را کاهش داده‌ایم.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در بخش دیگری از سخنانش در خصوصی سگ‌های ولگرد گفت: در تهران سگ نداریم این سگ‌ها از شهرهای اقماری می‌آیند و شهرهای اقماری در جمع‌آوری این سگ‌ها به ما کمک نمی‌کند.

به گفته قدیمی تهران میزبان سگ‌های ولگرد است، تهران سگ تولید نمی‌کند.

وی همچنین در بخش دیگر سخنانش از رونمایی کلینیک سیار حیوانات سیار شهر تهران خبر داد و گفت: این کار برای اولین بار در کشور انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

قاتل خاموش جان ۴۳ تهرانی را گرفت

آتش‌سوزی در جنگل‌های کالیفرنیا +تصاویر

از غیبت‌های مکرر بانوی ثروتمند شورا تا صحبت کردن با میکروفون خاموش برخی اعضا

0 نظر

ارسال نظر

capcha