بهادری خبر داد

جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای تهران، نخستین جشنواره فیلم ثانیه‌ای در جهان

جشنواره فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای تهران، نخستین جشنواره فیلم ثانیه‌ای در جهان

به گزارش سراج24، بهنام بهادری دبیر کمیته بین‌الملل جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با بیان اینکه وقتی این جشنواره آغاز به کار کرد، هیچ رویداد مشابهی در کشور وجود نداشت، اظهار کرد: وقتی می‌خواستیم برای دریافت آثار در سطح بین الملل فراخوان بدهیم، با این مسئله مواجه بودیم که چقدر شناخت از چنین جشنواره‌‌ای وجود دارد.

وی ادامه داد: پس از تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم 3 جشنواره ثانیه‌ای فیلم در دنیا فعال هستند. جشنواره 100 ثانیه‌ای بوستون و دو جشنواره 60 ثانیه‌ای پاکستان و 60 ثانیه ای دانمارک، که هر 3 این جشنواره‌ها چند سال پس از شکل گیری جشنواره فیلم 100 فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. به نوعی می‌توان جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای را به عنوان نخستین جشنواره ثانیه ای فیلم در جهان شناخت.

بهادری همچنین گفت: در بخش بین الملل 710 فیلم 100 ثانیه‌ای از 50 کشور جهان به دستمان رسیده است که از میان این آثار، 52 فیلم در بخش مسابقه و 58 فیلم هم در بخش خارج از مسابقه به نمایش درمی‌آید. آثار جشنواره‌ فیلم‌های 100 ثانیه‌ای بوستون، ویدئو میکر ایتالیا، استارت باکو و ازمیر ترکیه نیز در این دوره جشنواره فیلم 100 حضور خواهند داشت.

دبیر کمیته بین‌الملل جشنواره فیلم‌های 100 ثانیه‌ای با اشاره به حضورهای مستقیم و غیرمستقیم مسئولان جشنواره در کشورهای مختلف جهان، عنوان کرد: به طور مثال در دبی، بغداد و جشنواره فیلم برلین کارگاه‌هایی داشتیم و به معرفی جشنواره فیلم 100 ثانیه ای پرداختیم.

وی خاطرنشان کرد: در دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم‌های 100 ثانیه‌ای، دبیر جشنواره فیلم 60 ثانیه‌ای دانمارک و همچنین یکی از مدرسین فیلم‌ از کشور فرانسه را دعوت کرده‌ایم که کارگاه‌های آموزشی برای شرکت کنندگان داشته باشند.

اخبار مرتبط

نامزدهای ششمین دوره جشنواره خاتم معرفی شدند

آثار راه‌یافته به مرحله دوم جشنواره خاتم معرفی شدند

جشنواره قرآنی «غنچه‌های آسمان» تمدید شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha