المانیتور: رویای اردوغان برای سرنگونی اسد بر باد رفت

 المانیتور: رویای اردوغان برای سرنگونی اسد بر باد رفت

به گزارش سراج24، پایگاه خبری المانیتور در مقاله خود آورده است: مسئولان ترکیه در دامی که برای سوریه پهن کرده بودند، افتادند و دیگر قادر به تعامل با بسیاری از مناطق خاکستری سیاست داخلی و خارجی خود نیستند.

المانیتور افزود: آنکارا بسیاری از مزیت های خود درعرصه بین المللی را از دست داده است و روند اوضاع در سوریه بر خلاف منافع این کشور حرکت می کند.

به نوشته این پایگاه، سیاست ترکیه در سوریه به نظر می رسد که مایوسانه و شکست خورده است و دیگر شیوه های گذشته به هیچ وجه به به ترکیه کمکی نمی کند. نقشه ها و آرزوهای آنکارا برای سرنگون کردن بشار اسد رئیس جمهور سوریه و تحمیل کردن حکومت تندروها در دمشق شکست خود و از هم گسست.

المانیتور نوشت: گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه به تدریج مواضع خود را در نبرد با ارتش سوریه که از حمایت روسیه و یگان های کُرد سوری برخوردار است، از دست می دهند.

این نشریه اینترنتی درسایه بحث و جدل با آمریکا، نوشت: ایده دخالت نظامی خارجی از بین رفت و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور و احمد داود اوغلو نخست وزیر وی دیگر هیچ گزینه دیگری به جز تداوم خط مشی مدون ترکیه در سوریه ندارند.

المانیتور افزود: ترکیه به گروههای مسلح دل بسته بود و علنی به تایید آنها اذعان داشت و تمام هم و غم خود را روی ایجاد منطقه ای حائل در شمال سوریه گذاشته بود و آنچه امروز در سیاست خارجی ترکیه می دهد، بدان معنا است که حزب حاکم عدالت و توسعه شکست مفتضحانه ای در این زمینه خورده است.

این پایگاه خبری نوشت: ترکیه در حال حاضر "شیوه انتقام گیری" آشکار را در دستور کار خود قرار داده و در مسیر این رویکرد که "کسی که با ما نیست، علیه ما است" در عرصه سیاست داخلی و خارجی گام بر می دارد.

 المانیتور افزود: آنکارا از برخورد و کنترل بر مناطق خاکستری (در سیاست خود) ناتوان شده است. این مناطق در تفاوت ها و اختلافات سیاسی و اعتقادی و طائفه ای قوی حاکم در در داخل ترکیه و وخامت موضع ترکیه در بحران سوریه جلوه می کند.

اخبار مرتبط

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

ساخت اولین نیروگاه اتمی در ترکیه توسط روسیه

نظامیان آمریکا در منبج می‌مانند

0 نظر

ارسال نظر

capcha