معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به شیوه جدید

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به شیوه جدید

به گزارش سراج24،علی زرافشان اظهار داشت: هدایت تحصیلی امسال با توجه به مصوبه برنامه درسی ملی در پایه نهم انجام می‌شود. بر اساس فرم جدید هدایت تحصیلی علاوه بر فرم قبلی که دروس تقریبا امتیاز برابر داشتند در فرم جدید دروس ضریب پیدا کرده‌اند.

وی افزود: دانش‌آموزان در پایان پایه نهم، شاخه تحصیلی و رشته تحصیلی خود را تعیین می‌کنند. بر اساس فرم‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه دهم وارد رشته تحصیلی خود خواهند شد، شاخه‌ها و رشته‌های هدایت تحصیلی دانش آموزان در شاخه نظری رشته‌های علوم انسانی، معارف، ریاضی و تجربی به تصویب رسیده است.

زرافشان تصریح کرد: براساس این مصوبه دانش آموزان ابتدا از پایه نهم مستقیم وارد رشته و شاخه خود می‌شوند و در شاخه نظری، رشته ریاضی، تجربی، انسانی و معارف را انتخاب می‌کنند. براین اساس هدایت تحصیلی از دوره دوم متوسطه به دوره اول متوسطه منتقل می‌شود. معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش چارچوب این برنامه را تنظیم کرده و این هفته تا هفته آینده در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش برای تصویب قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تغییر جدیدی که ایجاد شده این است که در ماده  96در آیین نامه متوسطه، هدایت تحصیلی براساس 4 عامل استعداد، علاقه، نیاز و امکانات بود که به دو عامل نخست توجه می‌شد اما اکنون در این آیین نامه دو عامل نیاز و امکات نیز مورد توجه است.

اخبار مرتبط

شهید سلیمانی یک مصلح جهانی بود

توزیع بسته‌های تحصیلی میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت

توزیع ۸۰۰۰ بسته تحصیلی در خراسان‌جنوبی

0 نظر

ارسال نظر

capcha