مانور ارتش رژیم صهیونیستی برای تجاوز احتمالی به غزه

مانور ارتش رژیم صهیونیستی برای تجاوز احتمالی به غزه

به گزارش سراج24،سخنگوی نظامی رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با اشاره به آغاز برگزاری مانور گسترده با هدف آمادگی برای تجاوز جدید به نوار غزه گفت که از قبل برای اجرای این تمرینات از ابتدای امروز یکشنبه تا روز پنج‌شنبه، برنامه ریزی شده بود.

به‌گفته وی این تمرینات در منطقه صنعتی شهر اشکلون (عسقلان) و حومه آن اجرا می‌شود و انتظار می‌رود که این منطقه شاهد تحرکات فعال نیروهای ارتش و هواپیماهای جنگی باشد که حملاتی را در منطقه جنوب فلسطین اشغالی انجام خواهند داد.

اجرای این تمرینات در حالی است که سران رژیم صهیونیستی اخیراً خواستار تخریب تونل‌های نوار غزه شدند.

در همین راستا محمود الزهار از رهبران برجسته جنبش حماس اعلام کرد که این تونل‌ها دفاعی است و حماس به‌دنبال جنگ با اسرائیل نیست.

تیراندازی صهیونیست‌ها به‌سمت کشاورزان خان‌یونس

نیروهای اشغالگر اسرائیل امروز یکشنبه به‌سمت کشاورزان در شرق الفراحین واقع در شهر خان‌یونس در جنوب نوار غزه تیراندازی کردند و از سوی دیگر

همچنین قایق های جنگی رژیم صهیونیستی نیز به‌سمت قایق‌های ماهیگیری فلسطینیان در سواحل شمال غربی شهر غزه آتش گشودند و تیراندازی کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای اشغالگر مستقر در داخل برجهای نظامی در شرق نوار غزه به‌سمت اراضی شهروندان در شرق شهر خان‌یونس تیراندازی کردند.

هلاکت 1623 صهیونیست طی سه دوره انتفاضه فلسطینی

روزنامه صهیونیستی "اسرائیل امروز" نوشت که طی انتفاضه‌های اول و دوم و انتفاضه کنونی 1623 صهیونیست کشته شده‌اند.

"نداف شرگای" نویسنده این روزنامه تصریح کرد: در جریان انتفاضه نخست که به انتفاضه سنگ معروف است، 179 صهیونیست و در جریان انتفاضه دوم که به انتفاضه الاقصی معروف است 1084 نفر کشته شدند.

وی ادامه داد که از آغاز انتفاضه کنونی که انتفاضه قدس نام دارد، 33 اسرائیلی به‌دست مبارزان فلسطینی کشته شده‌اند.
وی خاطرنشان ساخت که انتفاضه کنونی در یکم ماه اکتبر سال گذشته آغاز شد، مبارزان فلسطینی هرروز دست به یک یا چند مورد عملیات انفرادی می‌زنند.

وی ضمن اشاره به تشدید عملیات‌های انفرادی مبارزان فلسطینی از جمله حمله با سلاح سرد و زیرگیری با خودرو و تیراندازی به‌سوی نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست، خاطرنشان ساخت که در پی تشدید این عملیات‌ها صهیونیست‌ها به‌شدت وحشت‌زده شده‌اند.

شرگای یادآور شد که در بیشتر اوقات فلسطینیان بدون اینکه از پیش برای اجرای عملیات‌های ضدصهیونیستی طرح و نقشه‌ای ریخته باشند، دست به چنین عملیات‌هایی می‌زنند.
وی اظهار داشت که آمار و ارقام‌های ارائه شده از سوی نهادهای امنیتی حکایت از افزایش میزان عملیات‌های انفرادی فلسطینیان دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این تحلیلگر اسرائیلی یادآور شد: اخبار واصله نشان می‌دهد که میزان عملیات تیراندازی و استفاده از سلاح و همچنین تعداد مجروحان اسرائیلی رو به افزایش گذاشته است، از آغاز انتفاضه قدس تاکنون 1500 عملیات ضدصهیونیستی به اجرا درآمده است و طی این عملیات‌ها 34 اسرائیلی کشته شده و نزدیک به 350 تن دیگر هم زخمی شده‌اند.

شرگای افزود که 150 روز از آغاز انتفاضه قدس می‌گذرد، مبارزان فلسطینی طی این مدت هرروز دست به یک یا دو یا سه مورد عملیات انفرادی از جمله حمله با سلاح سرد و زیرگیری با خودرو و تیراندازی زده‌اند.

وی یادآور شد که این عملیات‌ها توسط هیچ گروهی یا سازمانی یا نهادی یا حزبی طراحی و سازماندهی نمی‌شود؛ بلکه توسط جوانان فلسطینی به اجرا در می‌آید.

این نویسنده همچنین گفت که بخش اعظم این عملیات‌ها در شهر الخلیل، مناطق اطراف آن واقع در جنوب کرانه باختری، تقاطع شهرک یهودی گوش عتصیون واقع در مرکز کرانه باختری و باب العامود شهر بیت المقدس به اجرا در آمده است. 

یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی

گروه‌های شهرک نشینان صهیونیست امروز یکشنبه نیز تحت حمایت شدید امنیتی به مسجد الاقصی یورش بردند.
بر اساس این گزارش، تعدادی از شهرک نشینان صهیونیست تحت حمایت پلیس رژیم اشغالگر از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش بردند.

وزیر صهیونیست تبعید خانواده‌های مجریان عملیات‌های مقاومتی به نوار غزه را خواستار شد

وزیر راه و ترابری رژیم صهیونیستی مدعی شد که تنها راه متوقف کردن انتفاضه قدس، تبعید خانواده‌های مجریان عملیات‌های مقاومتی ضدصهیونیستی از کرانه باختری به نوار غزه است تا افراد دیگری که احتمالاً برای عملیات‌های جدید نقشه می‌کشند، از اجرای آنها صرف‌نظر کنند.

"اسرائیل کاتس" وزیر راه و ترابری رژیم اشغالگر قدس در گفت‌وگو با شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره انتفاضه قدس خاطرنشان ساخت: «ما با عملیات‌های مقاومتی فردی مواجه است و باید کنار راهکار نظامی، به‌دنبال راه‌حل‌های دیگر باشیم».

وی افزود: ما باید کنار راهکار نظامی، اقدام به تبعید خانواده‌های مجریان عملیات‌های مقاومتی از کرانه باختری به نوار غزه کنیم تا جلوی عملیات‌های دیگری که در مرحله طراحی هستند، گرفته شود. کاتس مدعی شد: «من مطمئنم که با تبعید دو خانواده، عملیات‌های مقاومتی متوقف خواهد شد».

وی همچنین ادعا کرد که راهکار تخریب منازل مجریان عملیات‌های مقاومتی تأثیرگذار است، اما ایرانی‌ها و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سعی در کمک مالی به خانواده‌های مجریان عملیات مقاومتی برای بازسازی منازل تخریب شده توسط ما را دارند و از همین رو، تبعید خانواده‌های مذکور می‌تواند اثربخشی بیشتری در زمینه توقف عملیات‌های مقاومتی داشته باشد.

این وزیر صهیونیستی درباره نوار غزه نیز مدعی شد: «ما خواهان جدایی مدنی از نوار غزه از طریق توقف انتقال آب به این منطقه هستیم». وی با طرح ادعایی عجیب اعلام کرد: «باید روند احداث یک جزیره مقابل نوار غزه تکمیل شود».

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

پیامدهای خروج آمریکا از برجام از زبان فرانسه

0 نظر

ارسال نظر

capcha