حبیبی در نشست دبیران حزب مؤتلفه:

منتخبان مردم دولت را در حل مشکلات اقتصادی کمک کنند

منتخبان مردم دولت را در حل مشکلات اقتصادی کمک کنند

به گزارش سراج24، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: عمق مشارکت مردم در این انتخابات علاقه آنها به نظام و انقلاب را نشان می‌دهد. این حضور نوعی رأی قاطع ملت به عزت، اقتدار و امنیت ملی است.

وی با اشاره به ترکیب رأی مردم و هوشمند ملت در آراء ریخته شده به صندوق افزود: مردم پاسخ مداخلات بیگانگان در امور داخلی ایران را دادند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی ادامه داد: نظم و انضباط مردم در پای صندوق‌های رأی، ادب گفتگو در رقابت‌ها در تضمین امنیت انتخابات مؤثر بود. لذا هیچ گزارشی مبتنی بر درگیری و تضاد بین طرفداران نامزدها وجود نداشت. کسانی که به مجلس راه خواهند یافت از هر گروه و جناحی می‌توانند با مشارکت همدیگر دولت را در حل مشکلات مردم به ویژه معضلات اقتصادی کمک کنند. طبیعی است از امروز همه باید به اقتدار ملی و کارآمدی نظام در مجلسین فکر کنیم.

حبیبی گفت: کسانی که با رأی ملت از صندوق‌های رأی بیرون آمدند، نماینده ملت هستند و باید طبق سوگندی که می‌خورند، خود را نماینده ملت و پاسدار استقلال، آزادی و حقوق مردم بدانند. همچنین این نمایندگان طبق همین سوگند باید پاسدار دستاوردهای انقلاب و قانون اساسی باشند، اگر به این سوگند پایدار باشند، خیلی مهم نیست از کدام جناح به مجلس راه یافته‌اند.

وی افزود: هیچ انتخاباتی در دنیا به اندازه انتخابات در ایران مورد توجه کانون‌های خبری جهان نیست. 10ها خبرنگار و عکاس و فیلمبردار در غالب گزارشات خود حضور میلیونی مردم در پای صندوق‌های رأی را ثبت کردند. آرامش حاکم بر رقابت‌ها و نیز در پای صندوق‌های رأی موجب شگفتی رسانه‌های جهان شد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: جهان در برابر مردم ‌سالاری دینی در ایران سر تعظیم فرود می‌آورد. ما یک دموکراسی زنده داریم و مورد حقد و کینه آمریکایی‌ها هستیم؛ چون سطح مشارکت مردم در انتخابات قابل مقایسه با سطح مشارکت مردم در انتخابات بزرگترین دموکراسی‌های اروپایی و آمریکا نیست.

حبیبی در ارتباط با رفع تحریم‌ها تصریح کرد: متأسفانه آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند. تحریم‌های بانکی همچنان در حوزه بخش خصوصی به قوت خود باقی است. اکنون یک ایرانی حق ندارد در هیچ یک از بانک‌های اروپایی حساب باز کند و مراودات پولی داشته باشد. در حوزه دولتی فقط چند شرکت خودروسازی و پتروشیمی می‌توانند این کار را بکنند.

وی افزود: پول‌هایی که ما در بانک‌های اروپا داریم و بلوکه شده است را نمی‌گذارند دست بزنیم؛ می‌گویند باید کالا ببرید، آن هم با محدودیت‌های خاص خود. لذا دولت باید فکری برای بدعهدی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بکند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به موضوع بررسی بودجه در مجلس گفت: موضوع بررسی بودجه در مجلس فوق العاده مهم است؛ مجلس پس از انتخابات 7 اسفند به دلیل رأی آوری عده‌ای جدید نباید وظایف کلیدی خود را تا آخرین روز نمایندگی فراموش کند.

حبیبی ادامه داد: مبنای بودجه سال 95 باید معلوم شود بر چه برنامه‌ای است. برنامه پنج ساله پنجم که پایان یافته است، برنامه ششم هم که تصویب نشده است، معلوم نیست بودجه سال 95 بر اساس چه برنامه‌ای نوشته شده است. امیدواریم ریل‌گذاری مجلس در بودجه سال 95 طوری باشد که مجلس دهم در این مورد در امر نظارت بر بودجه با دولت مشکل نداشته باشد.

وی در مورد دستگیری پدر پیر شبکه نفوذ در ایران اظهار داشت: اولاً باید از دستگاه‌های امنیتی کشور به دلیل هوشیاری در باره نفوذ تشکر کرد. ثانیاً از آزادی فرزند وی در مبادله جاسوس‌ها با آمریکا اظهار تأسف کرد. ثالثاً با دستگیری وی باید این دقت اعمال شود که همه شبکه در داخل دولت و نیز حوزه خصوصی شناسایی و مورد مجازات قرار گیرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی همچنین در مورد آخرین تحولات سوریه خاطرنشان کرد: آتش‌بس در سوریه اجتناب‌ناپذیر است؛ اما باید هوشیار بود که تروریست‌ها نباید از این موقعیت برای تجدید سازمان خود بهره بگیرند. داعش و النصره به دلیل مواضع آتش‌افروزانه خود از مقوله آتش‌بس مستثنی هستند و همچنان زیر ضربات جبهه مقاومت قرار دارند.

حبیبی در پایان گفت: آمریکایی‌ها در این مورد منافقانه عمل می‌کنند. عربستان و ترکیه زیر بار آتش‌بس نرفته‌اند؛ این نشان می‌دهد آنها در حمایت از تروریست‌ها جدی هستند، اما جامعه جهانی بیشتر از این خونریزی در سوریه و عراق را برنمی‌تابد.

اخبار مرتبط

پرونده نفر بیست‌وهشتم منتخب مردم تهران در مجلس دهم تخلف آشکار است/مسئولانی که اهمال‌کاری کردند باید پاسخگو باشند

شورای نگهبان باید تخلف نفر بیست‌وهشتم منتخب مجلس دهم را رسیدگی کند/هیئت‌های اجرایی نیز باید به‌دور از سیاسی‌کاری تخلف نجفی را رسیدگی کنند

مقایسه لیست اصولگرایان در مجلس ششم و مجلس دهم

0 نظر

ارسال نظر

capcha