مجیدی:

حیف است که جشنواره‌ «فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای» دوسالانه برگزار شوند

حیف است که جشنواره‌ «فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای» دوسالانه برگزار شوند

به گزارش سراج24، مجید مجیدی با قابل قبول دانستن سطح کیفی آثار این دوره از جشنواره فیلم 100، تأکید کرد: آثار متفاوت و خوبی در این دوره از جشنواره مورد قضاوت قرار گرفتند که این موضوع نویدبخش بروز استعدادهای تازه‌ای هستند که می‌توانند در ارتقای سینمای ملی نقش داشته باشند.

کارگردان فیلم «محمد رسول الله (ع)» با اشاره به مسئولیت نهادهای فرهنگی هنری در قبال این هنرمندان مستعد ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها باید به نقطه‌ای ختم شود که نتیجه‌اش پرورش و بروز نسل کارگردان‌ها و هنرمندان کیفی و حرفه‌ای باشد. برای این منظور همه نهادهای متولی فرهنگ و هنر وظیفه دارند تا شرایط و امکانات لازم را برای ادامه فعالیت این جوانان فراهم کنند و زمینه رشد و تقویت آن‌ها را مهیا نمایند.

نویسنده و کارگردان فیلم «بچه‌های آسمان» اضافه کرد: برگزاری کارگاه‌های هنری و کلاس‌های آموزشی برای رفع کاستی‌ها و ارتقای توانایی‌های فیلم سازان جوان در ابعاد تکنیکی و ایده یابی و در کنار آن حمایت از این هنرمندان مستعد برای تبدیل ایده‌هایشان به فیلم، راه را برای تولید آثار سینمایی فاخر باز می‌کند.

مجیدی در پایان با تأکید بر تداوم برگزاری جشنواره‌های این‌چنینی گفت: حیف است که جشنواره‌های معتبری مثل فیلم 100 یا فیلم رویش به صورت دوسالانه برگزار شوند؛ چراکه با وجود خیل عظیم هنرمندان و فیلم سازان جوان، احتمال به هدر رفتن برخی استعداد‌ها در این اتلاف وقت وجود داشته و انتظار دو ساله برای دیده شدن یک اثر برای فیلم‌سازان زمان زیادی است؛ ضمن اینکه ممکن است جریان رویش و بروز استعدادهای تازه دچار مشکل شوند.

اخبار مرتبط

حمله برخی از سینماگران داخلی به «مجید مجیدی»!

فراخوان مجیدی برای کمک به دانش‌آموزان محروم

«بهترین کارگردان» جشنواره جهانی فیلم قونیه به «به مجید مجیدی» اهدا شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha