نقض آتش‌بس در حومه شمالی حلب؛ ارتش سوریه به شدت واکنش نشان داد

نقض آتش‌بس در حومه شمالی حلب؛ ارتش سوریه به شدت واکنش نشان داد

به گزارش سراج24، گروه‌های مسلح، شهرک نبل در حومه شمال غربی شهر حلب را با موشک گراد هدف حمله قرار دادند تا نقض آشکار آتش‌بس باشد.

در حمله موشکی به شهر که اخیرا از محاصره تروریست‌های تکفیری آزاد شده است، دست‌کم دو غیرنظامی زخمی شدند. در پی این حمله موشکی، ارتش سوریه بلافصله به آن پاسخ داد و سکوی شلیک موشک در منطقه عندان را هدف قرار داد.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد 17 گروه مسلح به ارتباط خود با مرکز حمیمیم-ویژه نظارت بر آتش‌بس- ادامه دادند تا پایبندی خود را به آتش‌بس اعلام کنند.

خبرنگار تسنیم اعلام کرد تنها برخی مناطق از جمله حومه شمالی حلب، حومه حلب و حومه شرقی دمشق پس از اعلان آتش‌بس شاهد درگیری‌هایی بوده است.

خبرنگار تسنیم به نقل از منابع سوری حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به میدان العباسیین دمشق از سمت محله جوبر را تکذیب کرد. به گفته وی، پایتخت سوریه طی ساعات گذشته شاهد آرامش نسبی پس از آتش‌بس بوده است که در چند ماه اخیر سابقه نداشته است.

خبر دیگر اینکه اطراف شهرک القریتین در حومه جنوب شرقی شهر حمص در مرکز سوریه شاهد درگیری‌ها میان ارتش سوریه و گروه تروریستی داعش بود. جنگنده‌های ارتش سوریه هم در ادامه حملات خود به مواضع تروریست‌ها، مواضع و مخفیگاه‌های آنها را در اطراف این منطقه هدف قرار دادند که به کشته و یا زخمی شدن شماری از آنها منجر شد.

منابع محلی هم  اعلام کردند ارتش ترکیه ده‌ها تروریست را وارد شهرک تل ابیض در مرز مشترک با سوریه کرد تا با پیشروی نیروهای مردمی در این منطقه مقابله کنند. این منطقه همچنان شاهد درگیری‌های شدید کمیته‌های مردمی با گروه تروریستی داعش است.

کمیته‌های مردمی مستقر در حومه الرقه هم با حمله  تروریست‌ها مقابله کردند، جنگنده‌های سوری هم مواضع تروریست‌ها در حومه الرقه را بمباران کردند.

در این چارچوب، گروه تروریستی داعش از طریق خودروی بمب‌گذاری شده، ایست نظامی یگان‌های کردی در داخل روستای الخفاجی در اطراف الرقه را هدف قرار داد. برخی منابع هم از سیطره گروه تروریستی داعش بر روستای الکنطری پس از درگیری با نیروهای کردی خبر می‌دهند.

گروه تروریستی داعش یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده را در جاده خنیفیس- السلمیه در جنوب غربی السلمیه در حومه شرقی شهر حماه در شمال سوریه منفجر کرد که تلفاتی در میان غیرنظامیان به جا گذاشت. پیش از این نیز، تروریست‌ها یک خودروی بمب‌گذاری شده را در نزدیکی یکی از ایست‌های نظامی ارتش در اطراف  السلمیه منفجر کرده بودند که چهار کشته به جا گذاشت.

این در حالی است که نیروهای ارتش سوریه، حمله تروریست‌های داعشی به محور روستاهای طیبه و بری در شرق شهر السلمیه در حومه حماه را دفع کردند که شاهد درگیری‌های شدید با تروریست‌هایی بود که برای پیشروی به سمت مواضع ارتش سوریه تلاش می‌کردند، اما ارتش سوریه خطوط کمک‌رسانی پشت سر آنها را با توپخانه هدف قرار داد، در پی آن درگیری‌های شدید به کشته و یا زخمی شدن ده‌ها تروریست منجر شد.

خبر دیگر این‌که ارتش سوریه با همکاری کمیته‌های مردمی و پس از عملیات دقیق شناسایی، مقر گروه‌های تروریستی را در محور الشریعه در حومه شمالی شهر حماه گلوله‌باران کرد که به انهدام کامل آن و کشته و یا زخمی شدن تمام تروریست‌هایی که در این مکان حضور داشتند،‌منجر شد. هنگام حمله ارتش، تروریست‌ها در حال برگزاری نشست در این مقر بودند.

از سوی دیگر گروه تروریستی داعش،‌ محله‌های مسکونی شهر دیرالزور را با خمپاره هدف قرار داد که ارتش سوریه را وادار به واکنش کرد. توپخانه ارتش سوریه، مواضع تروریست‌ها در حویجه صکر را هدف قرار داد این در حالی است که جنگنده‌های ارتش روسیه هم تعدادی از مواضع گروه تروریستی داعش را در محله‌های الصناعه و الحویقه هدف قرار دادند،‌چرا که داعش از جمله گروه‌های تروریستی است که آتش‌بس شامل آن نمی‌شود. شماری از تروریست‌ها در این حملات کشته و یا زخمی شدند.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha